Переглядаючи новини, вчергове наткнувся на вживання в ЗМІ слова "мікрохвильовка", наприклад: "24 канал" і "Сьогодні", дане слово вказують навіть вже при складенні порад, щодо догляду. Без сумніву, що дане слово отримало широко розповсюджене і міцно увійшло в наше сучасне життя, але, чи здобуло воно право бути офіційним або використовуватись при діловій мові, оскільки походить від "мікрохвильова піч"?
Зокрема, першочергово, щодо значення слова звернімося до Вікіпедії:
Мікрохвильова́ піч (надвисокочастотна піч, МХП, НВЧ-піч) — побутовий електроприлад для швидкого приготування або швидкого підігріву продуктів харчування, а також для їх розморожування. Мікрохвильова піч є одним з найпопулярніших побутових електроприладів.
На відміну від інших пристроїв (як наприклад, духовки або печі) у мікрохвильовій печі розігрів продуктів відбувається не з поверхні, а в більшій частині об'єму, оскільки радіохвилі (на частоті 2,450 ГГц) глибоко проникають майже у всі харчові продукти, унаслідок чого час приготування їжі істотно скорочується.
А от щодо написання та вживання є певні питання: На "Словотворі" до "мікрохвильовки" ще не добрались. На "Офіційному сайті Української мови" матеріалів теж немає. Український правопис містить тільки вірність написання слова "мікрохвильовий". "Вікісловник" теж не допомагає.
А от СУМ-20 містить наступний зміст:
МІКРОХВИЛЬО́ВКА, и, ж., розм. Те саме, що Мікрохвильова́ піч (пі́чка) (див. піч). Він знову перегнувся за шинквас і заглянув всередину. Підноси з різними чарками і склянками, шейкер, мірна склянка.., мікрохвильовка (В. Хрущак); Таймер, звукові сигнали, спеціальні програми, зручне та зрозуміле меню: у будь-якій мікрохвильовці є все потрібне для швидкого і якісного приготування їжі (із журн.).
З якого роблю висновок, що слово хоч і вже закріплене в словнику, але таки отримало примітку як "розмовне".
В Glosbe наводяться приклади вживання:
Вчора ми приготували смачну рибу в новій мікрохвильовці.
Коли я змішав її з шелдоновим проведінням і спік її у мікрохвильовці мого розуму.
...коли ми гріли грейпфрути у мікрохвильовці.
Іноді я замислююся над тим, чи навчилися б ми в нашому сьогоденному світі, де все так комфортно—у світі мікрохвильовок, мобільних телефонів, автомобілів з кондиціонерами та затишних будинків—визнавати нашу щоденну залежність від сили Спокути, яка збільшує здібності.
Було так весело їсти на обід равіолі, розігріті в мікрохвильовці.
Отже, підсумовуючи, чи стало слово “мікрохвильовка” усталеним та самостійним? В діловій мові, літературному написанні вживається словосполучення "мікрохвильова піч", чи вже можна використовувати "мікрохвильовка"?