2

Вивчаючи, в черговий раз, корисну інформацію, натрапив на статтю "Як правильно гуглити (інформаційна грамотність науковця у XXI ст.)". І, в процесі ознайомлення, виникло декілька запитань: без сумніву, дане слово ("ґуґлити") отримало широко розповсюджене і дедалі глибше входить в наше сучасне життя, але, чи здобуло воно право бути більш-менш офіційним або використовуватись при діловій мові? А якщо вже й вживаємо це слово, то яке його вірне написання: "гуглити" чи “ґуґлити”?

У широкому вжитку, використовується обидва варіанти написання: але "гуглити" більш поширений, в т.ч. і ЗМІ, ніж "ґуґлити" але він теж використовується.

При зверненні до Вікіпедії перш за все потрапляємо на "Комп'ютерний сленг":

ґуґлити — див. гуглити
Гуглити: шукати в Google.

"Офіційний сайт Української мови" поки що не надає відповідної інформації: ні про варіанти написання "ґуґлити" ні про "гуглити" На "Словотворі" досить однозначно: тут пропонують написання саме "ґуґлити". "Український правопис" не допоміг. "Вікісловник" теж. СУМ-20 містить тільки "гуглю".

Отже, чи здобуло це слово право бути більш-менш офіційним або використовуватись в розмовній, при діловій мові, адже в ЗМІ - вже користуються? А якщо вже й використовуємо це слово, то яке його правильне вживання: "гуглити" чи “ґуґлити”?

1 Answer 1

1

Не відповідь з 1/гугол відповіддю — закріплення чи розширення питання.

Головоног, як проти анґліцизмів, колись радив використовувати звичаєве слово шукати замість ґуґлити. Загалом таке слово цілком підходить, коли не потрібне уточнення як пошук лиш мережею чи тільки осідком Google — навіть тут вже маються декілька означень. Окрім згаданого запитувачем суміжного слово ґуґля, як старовиного одягу, існує ще, від котрого і походить назва Google, слово гугол, як число 10100. Тобто, по-моєму, в деякому сенсі це слово, хоч і в доволі рідких обставин, можна також тлумачити, як дію з цим числом, коли врахувати такі слова як двоїти, троїти… Але, справді, слово дуже вживане, навіть відомі анґлійські словники додали to google до свого переліку. Правда, українські сучасні словники не дуже встигають за часом, тому з усталеністю тут все складніше.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.