Підкажіть, будь ласка, правильний правопис "не?готова".
Наприклад, "Вона була не?готова і не могла бути готовою до життя".
Начебто і прикметник (тоді пишемо разом), але якийсь він не такий.
д) Частка не з прикметниками у функції присудка, якщо часткою не заперечується ознака, виражена даним словом: Ця річка не широка (заперечення), але: Ця неширока річка впадає в Дніпро (одне поняття).
Примітка. Якщо між не й відповідним прикметником-присудком за змістом речення можливе є (був, була́ тощо), частку не слід писати окремо; якщо зв’язка на цьому місці порушує смисл, частку не треба писати разом: Цей будинок не старий (не є старий); але: Цей будинок (є) нестарий (тобто відносно недавно збудований).
Розбір прикладу:
"Вона була не?готова і не могла бути готовою до життя".
Перевіримо чи зміниться зміст речення, якщо між часткою не і прикметником вставити була́: "Вона не була готова і не могла бути готовою до життя".
Зміст не змінився, та звучить менш гармонійно. Повернемо частку не в початкову позицію і розберімось чому так відбулось.
е) Частка не з дієприкметниками, якщо вони мають при собі пояснювальні слова: Перед будинком чорніла площа, не засаджена квітами; Ця робота ще не доведена до кінця; Я відклав ще не дописаний лист.
"Вона була не готова до життя. Вона і не могла бути готовою до життя".
«Не» може слугувати і як частка, і як префікс. Як частку його пишуть окремо, а як префікс – разом.
Префіксом він є двох випадках: коли без нього слова не існує (невблаганний) і коли слово можна замінити синонімом: невеликий - малий.
Часткою він є у таких трьох випадках:
У реченні «Вона була не?готова і не могла бути готовою до життя» прикметник можна замінити на «безпорадний», тому «не» треба писати разом.
Слово "не готовий" - це прикметник. Воно стоїть в короткій формі. Є правило, що короткі прикметники з "НЕ" пишуться так само, як і повні. Але це слово, як і деякі інші короткі прикметники, не підкоряються правилу. Вони завжди пишуться окремо. Їх не так вже й багато. Їх написання треба запам'ятати.
Не повинен, не готовий, не зобов'язаний, не має наміру, не здатний, не рад, не згоден і ін.
У пропозиціях вони найчастіше бувають присудком.