Butternut українською
§ 128. Неподвоєні й подвоєні букви на позначення приголосних
3. Подвоєння букв на позначення приголосних переважно зберігаємо у власних назвах та в загальних назвах, які від них утворені за
допомогою афіксів і т. ін.: Андо́рра (андоррець), Голла́ндія
(голла́ндський).
У загальних назвах, які утворені від власних назв без додавання
афіксів, букви на позначення приголосних не подвоюємо: *ват* (пор.
*Ватт*), *гаус* (пор. *Гаусс*), *бекере́ль* (пор. *Беккере́ль*).
Гарбуз «Баттернат»
Це овоч видовженої грушоподібної форми з блідою затверділою шкіркою та насичено-помаранчевою м’якоттю. Він солодкий на смак і має їстівне насіння з тонким горіховим ароматом.
Butternut squash - це штучно створена рослина, отримана в результаті селекційного схрещення гарбуза Хаббарда з Gooseneck squash(Гусешиїм кабачком). З погляду ботаніки Cucurbita moschata - це не гарбуз (до яких відносять лише C.Pepo і C.Maxima), а зимовий кабачок, що насправді є фруктом і, навіть, ягодою. Він виник у Волтемі, штат Массачусетс, де був розроблений на експериментальній станції Робертом Е. Янгом в 1944 році.
Відпочатку «Баттернат» не мав власної назви, а на місцевому риночку люди просто питали «ослячі гарбузи». Дороті Леггетт стверджує, що зимовий кабачок Waltham Butternut був розроблений в 1940-х роках її покійним чоловіком Чарльзом Леггеттом зі Стоу, штат Массачусетс, а потім представлений ним дослідникам на польовій станції Волтем (Уолтем). Вона також запевняє, що назва Butternut походить від “smooth as butter, sweet as nut” («ніжний, як масло, солодкий, як горіх»).
Відомий на весь світ Waltham Butternut став після перемоги на All-America Selections (AAS), де він був представлений вченими з Массачусетського університету у 1970 році. Від того часу будь-які гарбузи, що за формою нагадують неочищений арахіс і мають геном Waltham Butternut, називають батернатами. Сьогодні їх існує величезна сила різновидів («Баттербейбі», «Баттерскоч», «Метро», батернат «Авалон», батернат «Зеніт», та ін.).
Гарбуз мускатний – плоди за довжиною поділяють на дуже великі (понад 60 см), великі (50-60 см), середні (35-50 см) та дрібні (менше
35 см). Форма плода довбнеподібна, циліндрична, з перехваченою
(вузькою) серединою і розширеною верхньою і нижньою частиною, рідше
сплюснута, округла й овальна. М’якуш жовтий, жовтогарячий,
жовто-червоний, ніжний, щільний, із мускатним запахом. Цей вид не має
кормових і овочевих сортів. Держпродспоживслужба України
У Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні (стор. 360-464), станом на 6.01.2022, в наявності є 12 сортів гарбуза мускатного (Butternut, Butternut squash, Cheese Pumpkin) і один гібридний сорт.