Справді, СУМ-11 подає однакове визначення річниці та роковин:
Календарна дата, коли закінчується ще один рік від початку якої-небудь події.
Окремо зазначено, що роковини - це:
День народження, іменини.
Борис Рогоза в "Уроках державної мови" цитує СУМ-11 та зауважує, що роковини - це також день смерті, хоч і в тлумачних словниках це значення окремо не виділяється. Автор рубрики зазначає, що річниця - це те ж, що і роковини.
Проф. Пономарів також вважає ці слова синонімами:
Календарна дата, коли закінчується ще один рік від початку якоїсь події, в українській мові має два лексичні позначення: роковини й річниця. У слова роковини давніша традиція вживання в українській мові. [...] Слово річниця з'явилося пізніше.
Як синоніми ці слова подає сайт "Словники України" on-line:
РІЧНИ́ЦЯ (календарна дата, коли закінчується рік від якоїсь події); РОКОВИ́НИ, ЮВІЛЕ́Й (така дата, перев. обчислювана десятиріччями, століттями тощо).
Вживання саме слова роковини щодо чиєїсь смерті, мабуть, пов'язане з церковним значенням цього слова. Так, за Словником церковно-обрядової термінології, роковини - це:
Заупокійне богослужіння в річницю смерті;
Поминальний день - річниця смерті.
В мережі можна знайти приклади протиставлення річниці і роковин як чогось позитивного та негативного:
Інакше наші нащадки не будуть святкувати чергові річниці Революції Гідності, а із сумом згадуватимуть її роковини.
Інший приклад - тут.
Тобто словники та мовознавці, зазвичай, не розрізняють слів роковини та річниця і вважають їх синонімами. Обидва слова можуть означати ще один рік після якоїсь події, в тому числі дня народження чи дня смерті.
Однак у певному контексті слово роковини може означати саме річницю смерті чи якоїсь сумної події. Водночас, сказати річниця смерті замість роковин не буде помилкою.