6

Як назвати модний жіночий капелюшок з великими (чи не дуже) полями?

Чи може "крислатий капелюх/капелюшик" бути жіночим, стильним, модним, молодіжним?

СУМ-11 дає такі означення, та не зрозуміло чи мають вони потрібні конотації.

КРИСЛА́ТИЙ, а, е.
2. Те саме, що крисатий. Укривши голову крислатим брилем з доброї житньої соломи, Кардаш.. блукав серед пісків (Семен Журахович, Звич. турботи, 1960, 16).

ПОЛЕ, я, сер.
8. перев. мн. Відігнуті краї капелюха, бриля тощо; криси.

UPD: Як сказати "ширина крисів - 10 сантиметрів", чи краще "країв"?

9

Капелюх або бриль має криси, вживання слова поля в цьому значенні – це совіцький росіянизм 2-ї половини ХХ ст. Жодний із довоєнних словників не дає наявности значення криси в слові поля.

Звичайно ж, крислатий жіночий капелюшок може бути й модним, і стильним, і молодіжним. Наприклад:

Наївні очі, юну свіжість рис

Затінює крислатий капелюшок.

Одна з хрестоматійних Попелюшок,

Ти сниш про те, що є на світі Принц.

/Люцина Хворост. Інженю/

До речи, хоча обидва варіянти слова допустимі, та все ж Ґуґл дає таке порівняння їх вживаности: капелюшик – 282 результати, капелюшок – 79 100 результатів.

• Розумію, що це поза темою, але можливо варто додати про береги книжок? (які теж не "поля") Ех, СУМ-20 тупо скопіював визначення "бриль" разом з "полями"... :'( – Kyrylo Yatsenko Mar 2 '17 at 13:25
  • @KyryloYatsenko - Я думав про це, та, по-перше, запитання не про це, а по-друге, там більше синонімів, і «поля» теж іноді вживається. Як хочете. можете додати сюди ще одну відповідь, де й про береги буде. – Yellow Sky Mar 2 '17 at 13:48
  • 1
    @KyryloYatsenko краще ж бо створити нове запитання, так ґуґлитиметься краще – Nash Bridges Mar 2 '17 at 15:55
  • Як сказати ширина "полів" (крисів?) - 10 сантиметрів? – Artemix Mar 2 '17 at 19:06
  • @Artemix - Я б сказав «криси 10 см завширшки». – Yellow Sky Mar 2 '17 at 19:19

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.