19

Зокрема, цікавить переклад в галузі інформатики. Обидва найчастіше перекладають як оновити, оновлення.

Який тоді переклад краще використовувати для upgrade, щоб відрізнити його від update?

3
 • 1
  Без контексту тут нічого не вдієш. Бо в різних сферах застосування слова update і update вживаються в різних значеннях. Навіть у системах одного типу вони можуть вживатися в фактично протилежних значеннях.
  – Sasha
  Commented Mar 2, 2017 at 0:31
 • 3
  Наприклад, в менеджері пакетів deb: команда update перевіряє, які пакети доступні для оновлення (тобто оновлює перелік доступних із сервера пакетів), а команда upgrade власне оновлює всі пакети, доступні для оновлення. В менеджері же пакетів yum: першу операцію виконує команда check-update, а другу — команда update. Тобто deb upgrade = yum update.
  – Sasha
  Commented Mar 2, 2017 at 0:40
 • 4
  Тицьніть пальцем на приклади речень зі словами update і upgrade, які би пояснювали значення, в яких Ви хочете їх перекласти.
  – Sasha
  Commented Mar 2, 2017 at 0:42

2 Answers 2

16

Слова update та upgrade мають різні значення. За "Cambridge Dictionary":

 • upgrade - покращити якість або ефективність чого-небудь, наприклад, машини або комп'ютерної програми; дати людині важливішу роботу або посаду [1];

 • update - осучаснити щось, зробити його більш відповідним для використання в даний час шляхом додавання нової інформації або зміни його конструкції [2].

Та й з будови даних слів можна зробити висновки щодо їхнього значення: up-grade (на рівень вище), up to date або up-to-date (сучасний, свіжий).

Тобто upgrade можемо перекласти як "покращення", "вдосконалення", а update - це "оновлення", "осучаснення".

10

Здається, в англійській мові слово update частіше застосовується до програмного забезпечення (ПЗ), а upgrade - до апаратного. Тому, якщо мова йде про IT-галузь, то пропоную перекласти ось так:

 • update - оновити
 • upgrade - модернізувати (приклад використання у контексті програмного забезпечення тут, тут, у контексті апаратного - тут)
0

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.