1

Наратив оповідання ведеться в минулому часі. Нижче наводжу абзац з оповідання.

Головні поляни на схилі гори Гимба можна виобразити як неправильної форми бусини. Вони нанизані на бурчак, мов на волосінь, а сама поточина у самому підніжжі хребта гепається з бескиду, утворюючи тим самим знаменитий водоспад Шипіт. Незважаючи на те, що величезна десятиметрова ватра в ніч на Івана Купала — це кульмінація однойменного водограю неформального фестивалю, далеко не всі пістряві девіанти перебували внизу: багато хто усе-таки лишився в таборах або тільки збирався спускатися удолину. Були й ті, хто вже насолодились видовищем та нетвердим кроком верталися назад до своїх кустарних стоянок. Отим навіть тут, під рясним зводом лісу, тьмяно освічували шлях тріскучі осередки й факели.

Додатково хотілося б запитати, чи можна вживати після слів "Були й ті, хто..." дієслова у множині. Були й ті, хто вже насолодились видовищем та нетвердим кроком верталися назад до своїх кустарних стоянок.

1 Answer 1

2

Проблема в "ватра в ніч на Івана Купала — це кульмінація"? Але ж тут говориться не про теперешнє, а про цю ніч. Це дорівнює:
Величезна десятиметрова ватра — це кульмінація в ніч на Івана Купала. // Тобто можна переставляти, сенс не змінюється.
Тут визначення, а не дія.
Тут нема дієслова і нема помилки.

чи можна вживати після слів "Були й ті, хто..." дієслова у множині

Чи правильне це запитання?
Хто вже насолодились видовищем? // Ні. Тому множина не підходить.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.