10

Часто, коли людина пише резюме, то хотілось би знайти слово чи два, яке б замінило таку фразу:

Здатний опанувати новітні технології

Наприклад, можна було б сказати:

Богдан може опановувати нові технології, тому що він має велику базу знань.

Отже, із замінником воно могло б звучати якось так:

Богдан X, тому що він має велику базу знань.

9
  • а той Богдан - кмітливий :)
    – chizh
    Feb 25, 2017 at 23:21
  • Будь ласка, уточніть ваше запитання. Бо людина не може бути "здатною опанувати, бо ерудована". Вона або може бути "здатною опанувати, бо здатна навчатися взагалі" (або простіше — бо є розумною), або "охочою до новітній технологій", тобто жадібною до знань. Feb 26, 2017 at 19:08
  • @Yola я чому перепитав. В резюме зазвичай вказують саме "я люблю навчатися", а не "я здатний навчатися", бо останнє зрозуміло само собою (інакше подавач не зміг би вивчити технологію, з якою він зараз працює) Feb 26, 2017 at 19:26
  • @Miroshko, ну, у англійців є tech-savvy - такий, що знається на новітніх технологіях, а цього не можна досягти без постійного навчання. Хоча, так, це не зовсім те. Також є early adopter - той хто використовує нові технології ще до їх широко прийняття.
    – Yola
    Feb 26, 2017 at 19:28
  • 1
    @Yola не думаю, що тут можна обійтися одним словом. "Хутко сприймаю/засвоюю нові технології". Також є поняття напівжартівливе "вічний студент" (в лапках), якщо потрібно підкреслити, що ніколи не полишаєш навчання Feb 26, 2017 at 19:40

3 Answers 3

2

Не думаю, що тут можна обійтися одним словом:

Швидко/хутко сприймаю/засвоюю нові технології

Також є напівжартівливе поняття "вічний студент" (в лапках). Його можна вживати паралельно, щоби підкреслити, що ніколи не полишаєш навчання і робиш це з любові до процесу, а не з примусу.

0

Цього слова вочевидь ніде немає у словниках. Але воно мені спало на думку - новітній техноосвоювач. Можна звісно техноопановувач. Проте техноосвоювач - коротше і краще звучить.

-2

дослідник інноваційних технологій

або

тестувальник інноваційних технологій

1
  • -1: Наші критерії якості дещо відрізняються від того, що можна побачити на мовних форумах і блоґах. Необґрунтовані відповіді базуються лише на думці їхнього автора і тому викликають хвилю диспутів і заперечень. А якісні відповіді ґрунтуються на якісних джерелах: словниках, поважних сайтах тощо. Будь ласка, перегляньте сторінки tour, How to Answer а також «Якими мають бути гарні відповіді». Ви завжди можете виправити відповідь, зробивши її більш аргументованою. Для цього натисніть edit. Jan 9, 2020 at 9:19

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.