0

"Будь ласка" при зверненні до кількох осіб?

Будь ласка (будьте ласкавi) виправляйте мої помилки, якщо я пишу українською

Це і приклад, і реальне прохання

А як для ввічливій форми?

7
  • Чим не влаштовує будьте ласкаві? – stegetsj Jan 16 at 6:06
  • @stegetsj А я знаю? – behemothus Jan 16 at 7:07
  • 2
    Які ви злі )))) Навіщо питання-то мінусувати?! – behemothus Jan 16 at 8:15
  • 1
    @Sasha Є подібне запитання англійською - А, дякую. Не бачив. – behemothus Jan 18 at 15:35
  • 1
    @Sasha Це зайве. Я прийшов сюди з росiйскомовного ресурса SE, де брав участь з 2012-го року. Так шо всьо до "традицiй" розумiю - i ще вам можу пояснити. На жаль, розмовна українська в мене нiяка, Ось тут, може шо и зрозумiю. – behemothus Jan 18 at 16:08
3

«Будь ласка» можна вживати і при звертанні до однієї особи, і при звертанні до кількох/багатьох осіб (тобто і з «ти», і з «ви» в прямому значенні, і з ввічливим «ви»).

Як я розумію, «будь ласка» (усупереч поширеній думці) насправді походить не від «будь ласкавий»/«будьте ласкаві», а від «будь твоя ласка»/«будь ваша ласка» (порівняйте: «будь моя воля, я би…»).

Утім, «будь ласкавий»/«будьте ласкаві» теж широко вживаються (паралельно з «будь ласка»).

1
  • 1
    Як я розумію, «будь ласка» (усупереч поширеній думці) насправді походить не від «будь ласкавий»/«будьте ласкаві», - !!!! Ось воно шо! Дюже дякую. – behemothus Jan 18 at 15:39

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.