2

Lamborghini Aventador чи Ламборґіні Авентадор? Українська Вікіпедія подає скрізь оригінальну назву, а українську лише один раз на початку, в дужках.

Яке правило правопису тут слід застосовувати?

8
 • Мені здається, обидва варіанти (не транслітерувати чи транслітерувати) загалом прийнятні. Залежить від правил і мети майданчика, на якому Ви пишете (наприклад, у вікіпедії транслітерують, якщо є усталена транслітерація, і лишають оригінал в іншому випадку (бо вікіпедія має спиратися на усталені джерела, а не винаходити своє); десь, може, навпаки, недоречно буде лишати без транслітерації, бо основною аудиторією є читачі без знання іноземних мов).
  – Sasha
  Aug 9 '20 at 12:52
 • Правопис лише каже (§ 58.2), що назви торгових марок автомобілів мають бути в лапках і з великої літери (хоча не завжди). Усі наведені там приклади марок автомобілів транслітеровані, але прямо про це нічого не сказано і в іншому параграфі (§ 54.4-5) одні й ті самі назви (концерн «Volkswagen» vs. концерн «Фольксваген») наведено і в оригінальному, і в транслітерованому вигляді (щоправда як назви підприємств).
  – Sasha
  Aug 9 '20 at 13:08
 • 1
  Гадаю, ми не маємо припускати, що користувач знає латинську абетку і як вона читається, тому все має бути кирилицею.
  – Yola
  Aug 9 '20 at 16:11
 • @Yola, з одного боку, це слушна думка. А з іншого — у деяких контекстах, можливо, важливіше, щоб людина відразу розуміла, про що мова (якщо, припустімо, цю торгову марку всюди пишуть латиною), ніж щоб вона правильно вимовляла. Тому, по-моєму, це, знов-таки, залежить від контексту й того, як власник торгової марки себе подає (наприклад, «МакДональдз» у Росії транслітерує свою вивіску, а в Україні — ні, хоча на українському сайті свою назву таки транслітерує).
  – Sasha
  Aug 9 '20 at 17:38
 • 1
  Я не правник, але після одної роботи, де мав декотрі справи з паперами, маю враженя, же всї назви, якщо зареєстровані в Україні, мають бути або перебуквовані, або перекладені. Чому? Бо так відбувало ся з назвами різних компаній.
  – stegetsj
  Aug 10 '20 at 4:29

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Browse other questions tagged or ask your own question.