2

Здрастуйте! Шукаю, як то кажуть, незамулений український словник спортової термінології: аби вийшов друком до тридцятих чи був виданий діяспорою; щось на цей кшталт. Буду дуже вдячний, якщо допоможете відшукати такий.

5
  • Будь ласка, завжди пояснюйте терміни, що ви використовуєте. Що значить «незамулений»? Вільний від іноземних слів? Будь-якого походження? Ті, що походженням зі староболгарської чи старословʼянської, вважаються іноземними? А з англійської («ногомʼяч», «рукомʼяч», «базамʼяч»)? А з японської («голіруч»)?
    – bytebuster
    Feb 28 '20 at 23:59
  • @bytebuster, так автор написав же: «аби вийшов друком до тридцятих чи був виданий діяспорою».
    – Sasha
    Feb 29 '20 at 18:31
  • @Sasha, от мені якраз і здалося, що слово «незамулений» не дуже корелює з роком видання або видавцем. Сподіваюся, автор виправить цей недолік до того, як набереться голосів для закриття запитання як Needs details or clarity.
    – bytebuster
    Mar 1 '20 at 17:05
  • @bytebuster, я так розумію, під замуленістю автор має на увазі перш за все потрапляння під радянський вплив. (Я особисто не вважаю радянський вплив чимось безперечно поганим, але думка про те, що радянський влив — це саме те, чого слід у першу чергу позбуватися, дуже поширена, тому я не розумію, чому Ви настільки звернули увагу на це слово. От R2U прямо в заголовку пише: «З незамулених джерел».)
    – Sasha
    Mar 2 '20 at 3:13
  • Я голосую за закриття цього питання через відсутність в ньому деталей.
    – improbable
    Mar 12 '20 at 12:54
2

На сторінці іншого запитання в контексті обговорення незапозичених спортивних термінів згадуються такі словники:

Ще багато словників представлені на E2U й R2U (частина з них видані в дорадянські часи).

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy