14

Як краще попросити водія зупинити маршрутку на зупинці?

"Зупиніться на зупинці" - якось не дуже.

Чув ще "станьте на зупинці" - тавтології нема, але чи це краще?

Який варіант уникає тавтології і є літературним?

4 Answers 4

13
 1. На зупинці, будь ласка.
 2. На наступній, будь ласка.
 3. На назва зупинки у місцевому відмінку, будь ласка.
 4. Зупиніть на назва зупинки у місцевому відмінку, будь ласка.

Якщо без "будь ласка", то перші два варіанти наче звучать грубо, але ввічлива форма звертання виправдовує скорочення до двох слів.

5

Я б сказав "зупиніться, будь ласка, на <назва зупинки>". Також пропонується варіант "станьте на зупинці", якщо пошукати подібні дискусії в Інтернеті.

1

Уявіть собі роботу водія маршрутки. Він має вести машину, приймати гроші, давати решту й зупинятися, де його попросять. Зрозуміло, що коли ви називаєте йому місце, то ви просите його там зупинитися, тому саме слово «зупиніться» є абсолютно зайвим. Я вважаю, що ввічливість – це важливо, тому я завжди додам «будь ласка» до чого б я не прохав водія.

Ідеальним варіянтом прохання зупинити я вважаю вислів типу «[місце зупинки], будь ласка»: «на зупинці, будь ласка», «біля магазину, будь ласка», тощо.

1
 • В цілому погоджуюся, але на мою думку, з практичної точки зору, коли в маршрутці багато людей і до того ж шумить мотор, потрібне якесь ключове слово щоб привернути увагу водія. Можливо це і є "будь ласка", а можливо щось, що починається із "зупи(-нка, -ніть)".
  – Artemix
  Feb 24, 2017 at 12:03
-1

Зупинку треба означити якось географічно або в часі — тоді буде абсолютно правильне звертання.

2
 • Ласкаво просимо на сайт Ukrainian Language.SE! Будь ласка, почитайте про наші критерії, за якими ми оцінюємо хороші відповіді. Цей допис не відповідає таким критеріям: він виглядає як суб'єктивна і нічим не підтверджена думка. Окрім того, вона мало стосується мови як такої. Feb 24, 2017 at 7:50
 • @bytebuster, до речі, по-моєму, абсолютно правильна відповідь. Бо фраза «зупиніть на зупинці» некоректна не тавтологією, а, в першу чергу, відсутністю інформації — на якій саме зупинці: на наступній, на найближчній серед тих, про які колектив раніше домовився не пропускати, на якійсь іншій… Із вказанням конкретики і фраза набирає змісту з формальної точки зору, і зникає чи менш кидається у вічі тавтологія. Якби автор ще трішки свою відповідь розширив…
  – Sasha
  Feb 24, 2017 at 10:34

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.