11

Є такий підручник: Чалий О.Т. «Начертальна геометрія», К., М. 1952

Підручник «Начертальна геометрія»

Слово «начертальна» у його назві мені здається русизмом.

СУМ також містить еквівалент нарисна геометрія, але він мені також здається русизмом, разом із «рисувати».

Чи існує усталений термін, який використовується замість цього слова?
Я також буду радий відповідям, які могли б аргументовано довести, що «начертальний» є правильним словом у цьому контексті.

18

Нарисна мені здається досить вдалим словом.

Лінія, проведена на чому-небудь.

• Нарисна геометрія це розділ геометрії

що вивчає методи зображення тривимірних об'єктів, використовуючи двовимірні проекції

Тобто нарисна геометрія вивчає перетворення (проекцію) тривимірних об'єктів у лінії, проведені на площині, тобто риси, з яких складається зображення тривимірного об'єкту - рисунок

• «Нарисова» також була б чудовим словом. Як ви вважаєте? – Yellow Sky Feb 24 '17 at 7:41
  • Ні, не була б. Бо тоді та геометрія наче буде мати справу з нарисами. Порівняйте розумний(той хто має змогу вміло своїм розумом користуватися) - розумовий(той що має відношення до розуму), сильний (той хто має змогу використати силу) - силовий (той хто має відношення до сили). та геометрія вона ті риски використовує, але вивчає методи проекції. Тобто геометрія все ж нарисна, проекційна – chizh Feb 24 '17 at 9:43
  • Може, звісно, нарискова геометрія - та що має стосунок до, вивчає проекції (на-) рисок. Але тоді суто вивчає, а не має за питому і вирізняючу серед інишх геометрій частину методу – chizh Feb 24 '17 at 9:52
1

В університеті в нас був предмет "Нарисна геометрія" (НТУУ "КПІ"), тому думаю, що цей варіант правильний Ось посилання на наші підручники: 1. Хмеленко О.С. Нарисна геометрія; 2. Нарисна геометрія. Інженерна та комп’ютерна графіка - Василий Макаров, Валентина Шевченко.

• -1: Це словосполучення міститься у запитанні, і автор пояснює, чим са́ме воно йому не подобається. Окремо від того, наявність якогось предмету у деякому виші не означає автоматично, що це словосполучення — найкращий вибір. – bytebuster Mar 12 '18 at 16:40
  • Дякую за відповідь. Але у відповідях ми надаємо перевагу інформацію, яку можна перевірити. Чи могли б Ви якось підтвердити Вашу інформацію? Наприклад, дати посилання на підручник/посібник, що використовувався у Вашому університеті і містить таке словосполучення. Хоч скажіть, який у Вас університет? – Sasha Mar 12 '18 at 16:42
  • 1. Хмеленко О.С. Нарисна геометрія 2. Нарисна геометрія. Інженерна та комп’ютерна графіка - Василий Макаров, Валентина Шевченко Університет - НТУУ "КПІ" – Marina Mar 12 '18 at 20:36
  • @bytebuster, а Ви, до речі нічого не питаєте про те, росіянізми це чи ні. Ви питаєте: «Який термін можна використовувати? Чи є усталений термін?» («Здається» росіянізмом — це взагалі не аргумент; і про «найкращу» в питанні нічого немає.) Отже відповідь формально цілком відповідає. (Це вже Ви не зовсім точно сформулювати запитання, а не Marina не змогла вгадати.) – Sasha Mar 12 '18 at 23:25

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.