2

Знайшов купу інформації про чергування приголосних, але нічого не знайшов про те, як визначити коли відбувається чергування. Взагалі, є якісь правила стосовно цього чи просто треба запам'ятовувати?

Наприклад, як визначити чи є у словах "рибалка", "папка" чергування якщо не пам'ятаєш?

4
 • Не зовсім зрозумію суть питання. Рибалка — (кому?) рибалці — (чий?) рибалчин; папка — (де?) у папці; по-моєму, очевидно, що в цих словах чергування відбувається (а як же інакше можна сказати «кому?»/«де?»). Чи Ви маєте на увазі якісь суто формальні правила, якими міг би користуватися, наприклад, іноземець, що зовсім не знає мови, або автоматична система? (Але тоді, по-моєму, варто точніше окреслити категорію слів, для якої потрібні правила, наприклад, «іменники» або «іменники 1-ї відміни» абощо. Чи Ви справді хочете правила для всіх частин мови?)
  – Sasha
  Dec 6, 2019 at 8:25
 • 2
  Так. Я про правила для іноземця чи програми. Правила для хоча б якихось частин мови. Мене цікавить чи існують вони взагалі, чи просто треба орієнтуватись по пам'яті. Dec 6, 2019 at 15:18
 • Хіба же вчити і дивити на місця, де зазвичай такі зьміни бувають — до стику наростків, кінцївки дїӧслів тошчо. Відповідь буде дуже великою.
  – Sútnôstj
  Dec 7, 2019 at 9:08
 • Увів в ґуґлі "таблиця правил з української мови чергування приголосних" і перемкнув на зображення. Отримав купу таблиць з відповідями. Такі таблиці не влаштовують?
  – user1677
  Dec 7, 2019 at 17:53

0

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Browse other questions tagged or ask your own question.