4

Я перекладаю аніме, і в даному контексті moron звучить не вульгарно і не дуже грубо. Я думав перекласти це як "придурок" але трохи не звучить, які пропозиції?

• 1
    @Sasha думаю це те що я шукав, дякую. – Loctarogar Oct 18 at 20:10
  • 1
    @Sasha напишіть відповідь, я відзначу як правильну. – Loctarogar Oct 18 at 20:11
  • Ласкаво просимо до сайту Ukrainian Language.SE! Наші критерії якості вимагають, щоб запитання про переклад містило: (1) пояснення своїми словами іншомовного слова; (2) контекст, в якому автор збирається використовувати перекладене слово; (3) продемонструвати власну спробу знайти відповідь і (4) пояснити, чим са́ме знайдені варіанти не підходять. Запитання, які не відповідають цим умовам, змушують інших «вгадувати», чого саме хоче автор, і тому заважають надавати точні відповіді. – bytebuster Oct 18 at 22:39
  • Будь ласка, перегляньте сторінки tour, How to Ask а також «Якими мають бути гарні запитання і відповіді». – bytebuster Oct 18 at 22:39
7

Я пропоную «пришеле́п(к)уватий».

«Словник української мови» в 11 томах:

ПРИШЕЛЕ́ПУВАТИЙ, а, е, фам[ільярне]. Нетямущий, безтолковий. — Йди геть ік твоєму дурному батькові, що пустив на світ таку пришелепувату дочку! (Борис Грінченко, II, 1963, 263); — Слухайте, може, я пришелепуватий, але я вас ще не зрозумів (Юрій Смолич, V, 1959, 224).

ПРИШЕЛЕ́ПКУВАТИЙ, а, е, фам[ільярне]. Те саме, що пришелепуватий. Він ніби пришелепкуватий трохи, а до Насті, бач, залицяється (Іван Цюпа, Вічний вогонь, 1960, 61).

«Словники на E2U»:

• Загальний народний англійсько-український словник 2010–…:

moron [ˈmɔːrɒn, амер. ˈmɔːrɑːn ˈmoʊr-] n
            розм[овне] недоу́мкуватий, пришеле́пуватий, недоу́м, недоу́мко, недоу́мок; ідіо́т

• Великий англо-український словник 2011 (Є. І. Гороть, Л. М. Коцюк, Л. К. Малімон, А. Б. Павлюк.):

moron [ˈmɔ:rɒn] n недоумкуватий, розумово відсталий.

Квазісиноніми зі «Словників України on-line» від УМІФ:

ДУРНИ́Й (розумово обмежений), НЕРОЗУ́МНИЙ, ВІДСТА́ЛИЙ, НЕДОТЕ́ПНИЙ, ТУПИ́Й, ТУПОУ́МНИЙ, ДУРНОГОЛО́ВИЙ розм., ПУСТОГОЛО́ВИЙ розм[овне], ТВЕРДОГОЛО́ВИЙ розм[овне], ТУПОГОЛО́ВИЙ розм[овне], ДУБОГОЛО́ВИЙ розм[овне], БЕЗГОЛО́ВИЙ розм[овне], БЕЗМО́ЗКИЙ розм[овне], ДУРНОЛО́БИЙ розм[овне], ПУСТОЛО́БИЙ розм[овне], ТВЕРДОЛО́БИЙ розм[овне], ТУПОЛО́БИЙ розм[овне], МІДНОЛО́БИЙ розм[овне], НЕСПО́ВНА́ РО́ЗУМУ розм[овне], КРУ́ЧЕНИЙ зневажл[иве], ТУПОРИ́ЛИЙ зневажл[иве], ДУРНОВЕ́РХИЙ зневажл[иве], ПРИШЕЛЕ́ПУВАТИЙ вульг[арне], ПРИШЕЛЕ́ПКУВАТИЙ вульг[арне], ПРИТЕЛЕ́ПКУВАТИЙ вульг[арне], МАКОЦВІ́ТНИЙ діал[ектне]; ДУРНУВА́ТИЙ розм[овне], ПРИДУ́РКУВАТИЙ розм[овне], НЕДОУ́МКУВАТИЙ розм[овне], ДУБУВА́ТИЙ розм[овне], ТУМАНУВА́ТИЙ розм[овне], БЛАГУВА́ТИЙ розм[овне], ГЛУПУВА́ТИЙ розм[овне] рідше (також — який виражає деяку розумову обмеженість, тупість). <…> — Пор[івняйте] 1. божеві́льний, 2. обме́жений.

-1

Одна людина розказувала, шо в деяких волинських селах неприйнято було відверто описувати людину як дурня і був поширений евфемізм «немудрий», що означало акурат «дурень». Може, є контексти, в яких не тільки волинські селяни зрозуміють, шо лагідне «немудрий» означає саме «пришелепкуватий».

• 2
    Думаю, це непоганий варіант. Ви також можете покращити свою відповідь, зробивши посилання на джерела. До прикладу, Словник української мови в 11 томах (СУМ-11) містить статтю немудрий - можна було би процитувати тут перше значення цього слова. Щоб відредагувати свою відповідь, натисність edit під нею. – kaamos Nov 3 at 8:07
  • Це не є відповіддю на це питання. – improbable Nov 6 at 10:15

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.