4

Чи правильно буде утворити відносний прикметник від слова комікс за допомогою суфікса -н-: коміксний?

4
 • 1
  @AndriyIvanchenko Comic і comics - абсолютно різні слова. Не вводьте людей в оману і, будь ласка, припиніть стверджувати щось про те, про що не маєте жодного уявлення. Я вже не раз за вами спостерігав, що ви говорите про речі про які не маєте жодного уявлення і хтось, але може подумати, що ви маєте рацію серед того, що ви написали.
  – improbable
  Commented Oct 8, 2019 at 8:07
 • Слово сomics походить від слова comic, ось що мається в словниках під множиною, проте має АБСОЛЮТНО інше значення, яке ніяким чином не перетинається зі словом comic. Крім того, comics не відмінюється, це стале слово як mathematics, thermodynamics і т.д., таким чином це ще і однина, і множина водночас. Це знають всі люди, котрі знають англійську, без образ, але ви її не знаєте, проте часто вважаєте, що знаєте і можете робити авторитетні ствердження. Якщо не впевнені на 100% в чомусь - будь ласка, не пишіть це.
  – improbable
  Commented Oct 9, 2019 at 10:24
 • Вважаю, що це слово "comics" можна перекласти, а отже подібного прикметника не повинно існувати.
  – user1677
  Commented Oct 16, 2019 at 13:52
 • @improbable "Слово сomics походить від слова comic, ось що мається в словниках під множиною, проте має АБСОЛЮТНО інше значення, яке ніяким чином не перетинається зі словом comic." - проблема в тому, що слово comics - це множина від слова comic, а отже воно має схоже значення, але в множині. Інша справа, що слово comic в множині використовують для певного випадку для опису журналу. Слово не змінює свого значення, просто ви його не розумієте. Воно може впливати на зміст.
  – user1677
  Commented Mar 16, 2020 at 12:31

2 Answers 2

3

У «ГРАК» я бачу 16 траплянь коміксовий, 1 трапляння коміксоподібний і жодного трапляння коміксний/коміксичний/коміксуватий/тощо. Отже коміксовий. (Коміксний, можливо, і не порушує традицій словотворення, але на практиці вживається значно рідше.)

3

Боксовий, коксовий, барсовий.

БО́КСОВИЙ
Прикм. до бокс.
* Безприв’язне утримання корів може бути боксовим, на щілинній підлозі або на глибокій незмінюваній підстилці. (з наук. літ.)
* На цьому місці, у 80 метрах від обеліска Слави, спорудили залізобетонний приватний боксовий гараж із в’їздом і виїздом на Дніпровський узвіз. (з газ.)
* Комплект поставки боксовий.

Якщо йти за аналогією, то коміксовий.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.