2

Колись давно я стикався з таким словом і пам'ятав його значення, і навіть використав в одному з віршів, а зараз забув його значення, це було щось діалектне, чи то гуцульське, чи лемківське, чи бойківське, але не можу згадати, з якого саме діалекту. Хтось знає, де є словники діалектів карпатських або де можна глянути значення цього прикметника "Чарний, чарна, чарне"?

6
 • Може, від чар? Тобто фактично рідковживаний варіант слова чарівний?
  – Sasha
  Sep 13 '19 at 13:33
 • 1
  А може вода - водний, чари - чарний?
  – Yola
  Sep 13 '19 at 13:39
 • Є ще варіант, що від слова «чара» (тобто як «чарка»), але чомусь мені здається, що то навряд.
  – Sasha
  Sep 14 '19 at 10:07
 • 3
  Ну й остання версія — варіант вимови слова «чорний». Спочатку мені здавалося, що навряд, але, враховуючи, що польською «чорний» буде «czarny», то цілком може бути…
  – Sasha
  Sep 14 '19 at 10:14
 • А, ні, ще «найостанніша»: варіант вимови слова «чва́рний» (від «чва́ри», але, як не дивно, позначає не «сварливий» чи «суперечливий», а «бурхливий»).
  – Sasha
  Sep 14 '19 at 10:16
1

Це "чорний"/"чорна", вимова наближена до польської - ймовірно лемківський діалект.

(польською «чорний» буде «czarny»)

1
 • 1
  Ласкаво просимо до сайту Ukrainian Language.SE! Наші критерії якості дещо відрізняються від того, що можна побачити на мовних форумах і блоґах. Необґрунтовані відповіді базуються лише на думці їхнього автора і тому викликають хвилю диспутів і заперечень. А якісні відповіді ґрунтуються на якісних джерелах: словниках, поважних сайтах тощо. Будь ласка, перегляньте сторінки tour, How to Answer а також «Якими мають бути гарні відповіді». Ви завжди можете виправити відповідь, зробивши її більш аргументованою. Для цього натисніть edit.
  – bytebuster
  Sep 18 '19 at 0:14

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.