3

Колись давно я стикався з таким словом і пам'ятав його значення, і навіть використав в одному з віршів, а зараз забув його значення, це було щось діалектне, чи то гуцульське, чи лемківське, чи бойківське, але не можу згадати, з якого саме діалекту. Хтось знає, де є словники діалектів карпатських або де можна глянути значення цього прикметника "Чарний, чарна, чарне"?

6
  • Може, від чар? Тобто фактично рідковживаний варіант слова чарівний?
    – Sasha
    Commented Sep 13, 2019 at 13:33
  • 1
    А може вода - водний, чари - чарний?
    – Yola
    Commented Sep 13, 2019 at 13:39
  • Є ще варіант, що від слова «чара» (тобто як «чарка»), але чомусь мені здається, що то навряд.
    – Sasha
    Commented Sep 14, 2019 at 10:07
  • 3
    Ну й остання версія — варіант вимови слова «чорний». Спочатку мені здавалося, що навряд, але, враховуючи, що польською «чорний» буде «czarny», то цілком може бути…
    – Sasha
    Commented Sep 14, 2019 at 10:14
  • А, ні, ще «найостанніша»: варіант вимови слова «чва́рний» (від «чва́ри», але, як не дивно, позначає не «сварливий» чи «суперечливий», а «бурхливий»).
    – Sasha
    Commented Sep 14, 2019 at 10:16

1 Answer 1

1

Це "чорний"/"чорна", вимова наближена до польської - ймовірно лемківський діалект.

(польською «чорний» буде «czarny»)

1
  • 1
    Ласкаво просимо до сайту Ukrainian Language.SE! Наші критерії якості дещо відрізняються від того, що можна побачити на мовних форумах і блоґах. Необґрунтовані відповіді базуються лише на думці їхнього автора і тому викликають хвилю диспутів і заперечень. А якісні відповіді ґрунтуються на якісних джерелах: словниках, поважних сайтах тощо. Будь ласка, перегляньте сторінки tour, How to Answer а також «Якими мають бути гарні відповіді». Ви завжди можете виправити відповідь, зробивши її більш аргументованою. Для цього натисніть edit. Commented Sep 18, 2019 at 0:14

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.