10

Зустрічав обидві форми - і «звуть», і «звати». Хотілося б дізнатися, яка з них є правильною. Можливо, це просто два паралельні варіанти, кожен з яких є коректним?

2
 • 5
  Вітаємо на сайті Ukrainian Language.SE! Будь ласка, почитайте про наші критерії, за якими ми оцінюємо хороші питання. Зверніть увагу на пункт 4: на нашому сайті заохочується спроба самостійного дослідження, було б добре, якби ви у наступних питаннях писали трішки про те, що саме ви знайшли самостійно, і чому ви досі вагаєтесь. Ви завжди можете виправити свій допис за допомогою посилання edit. Поки що саме нехтування самостійним дослідженням заважає мені підтримувати ваші питання стрілочкою вгору.
  – P. Vowk
  Commented Aug 4, 2019 at 14:44
 • 2
  В українській мові дієслова в неозначеній формі самостійно, зазвичай, не вживаються, тільки поряд із іншим дієсловом. Тож форма "Мене звати" мала б бути неправильною. В ній є упущене дієслово "Є". Мене Є звати... Але "Є" упускається і в інших ситуаціях. (після частки "це" до прикладу перше, що спадає на думку...) Тож нема біди. Упускати "Є" - це вже мовна традиція :) Commented Aug 11, 2019 at 12:58

2 Answers 2

8

У корпусі ГРАК-4:

По-моєму, обидва варіанти цілком правильні.

3
 • 2
  @Sasha також хочу зазначити, що ГРАК-4 - це, все ж таки, загальний вжиток, тож було б добре підкріпити дані з ГРАКу чимось ще.
  – P. Vowk
  Commented Aug 4, 2019 at 14:57
 • 2
  @P. Vowk, Sasha, Дякую за поради. На сайті я новачок, тому, на жаль, не знаю багатьох аспектів. Відповіді прийняв (відверто кажучи, навіть не знав про наявність галочки 🙂). Радий, що є люди, готові підказати.
  – Michael
  Commented Aug 4, 2019 at 19:51
 • 2
  @Михайло завжди раді! Наснаги вам.
  – P. Vowk
  Commented Aug 4, 2019 at 20:12
1

У Російсько-українському словнику сталих виразів 1959 р. Виргана, Пилинської є таке:

Как тебя, вас… зовут? – як тебе, вас звуть (кличуть)?; як ти звешся?; як ви зветеся?; як тебе, вас на ім’я (на ймення)?; (іноді) як на тебе, на вас кажуть?

Варіанту зі «звати» немає.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.