4

Зустрічав обидві форми - і «звуть», і «звати». Хотілося б дізнатися, яка з них є правильною. Можливо, це просто два паралельні варіанти, кожен з яких є коректним?

• 5
    Вітаємо на сайті Ukrainian Language.SE! Будь ласка, почитайте про наші критерії, за якими ми оцінюємо хороші питання. Зверніть увагу на пункт 4: на нашому сайті заохочується спроба самостійного дослідження, було б добре, якби ви у наступних питаннях писали трішки про те, що саме ви знайшли самостійно, і чому ви досі вагаєтесь. Ви завжди можете виправити свій допис за допомогою посилання edit. Поки що саме нехтування самостійним дослідженням заважає мені підтримувати ваші питання стрілочкою вгору. – P. Vowk Aug 4 at 14:44
  • 1
    В українській мові дієслова в неозначеній формі самостійно, зазвичай, не вживаються, тільки поряд із іншим дієсловом. Тож форма "Мене звати" мала б бути неправильною. В ній є упущене дієслово "Є". Мене Є звати... Але "Є" упускається і в інших ситуаціях. (після частки "це" до прикладу перше, що спадає на думку...) Тож нема біди. Упускати "Є" - це вже мовна традиція :) – Юрій Гладьо Aug 11 at 12:58
3

У корпусі ГРАК-4:

По-моєму, обидва варіанти цілком правильні.

• 2
    @Sasha також хочу зазначити, що ГРАК-4 - це, все ж таки, загальний вжиток, тож було б добре підкріпити дані з ГРАКу чимось ще. – P. Vowk Aug 4 at 14:57
  • 2
    @P. Vowk, Sasha, Дякую за поради. На сайті я новачок, тому, на жаль, не знаю багатьох аспектів. Відповіді прийняв (відверто кажучи, навіть не знав про наявність галочки 🙂). Радий, що є люди, готові підказати. – Michael Aug 4 at 19:51
  • 2
    @Михайло завжди раді! Наснаги вам. – P. Vowk Aug 4 at 20:12

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.