11

В якому рецензованому словнику можна знайти сучасну українську інтернет мову? Наприклад, для російського слова "лол" стаття на Wikitionary посилається на "Словарь языка интернета.ru / под редакцией М. А. Кронгауза.", але український варіант "ліл" ніде обґрунтувати.

3
 • lol - не російський. Думаю, що якщо правильно все налаштувати, то першою буде відповідь схожа на цю: i.sstatic.net/kpl9h.png Де lol - "laughing out loud". Тобто методи пошуку неправильні.
  – user1677
  Commented May 8, 2019 at 10:49
 • це трошки не по темі питання, але "лол" в інтернет сленгу - уже давно не тільки транслітерація. lurkmore.to/LOL надає інші приклади: "ну ти й лол", "лолка", "ололо", та й сам "ліл" - корінь всюди один.
  – danbst
  Commented May 9, 2019 at 13:41
 • Луркмор - російський сайт, тому всі похідні слова доводять лише що на основі запозичення створюються нові слова ("лол" - запозичення з англійської, "лолка" - слово створене на основі запозичення). Так само "кілер" - запозичення, "кілерський" - вже українське слово створене на основі запозичення. Чому "лол" має при цьому запозичуватись із російської, а не напряму з англійської і до того ж ставати "ліл" - не дуже зрозуміло. Це схоже на "подкаст", який походить від назви плеєра iPod, а не від російського "под" і чомусь має ставати в український "підкастом", наче "под" переклали як "під".
  – Artemix
  Commented Sep 12, 2022 at 11:23

2 Answers 2

8

На жаль, як такого (реальної книги) словника мемів українською мовою не існує. Однак, є сайт Енциклопедія Драматика - "енциклопедія мемів, Інтернет-фольклору і різного цікавого з реального життя та просторів Мережі".

Також маємо Файна Меморія — "інтернет-енциклопедія, створена для лулзів. Канонічно вважається, що Файна Меморія - це енциклопедія інтернет-мемів".

На українській Вікіпедії є сторінка присвячена деяким мемам.

Залишається лише зібрати всі ці меми і випустити такий словник. Однак, чи це можливо, я не знаю.

1
 • є ще myslovo, хоч вони не лише по мемах, але й словник, який подає росвікіпедія у питання, не лише по мемах
  – P. Vowk
  Commented May 15, 2019 at 14:28
2

На сайті SlangZone можна додавати свої визначення слів чи словосполучень, він підтримує відформатований текст, який дозволяє також вставляти відео, наприклад, з Ютубу. Також можна додавати свої картинки чи навіть ґіфки. Також є можливість додавати коментарі, якщо щось незрозуміло або хочеться доповнити існуючий контент.

2
 • А SlangZone рецензований? (Якщо ні, то відповідь однаково корисна, але варто прямо попередити в тексті, бо запитання було саме про рецензований.)
  – Sasha
  Commented Sep 22, 2022 at 14:57
 • @Sasha є можливість додавати коментарі і свої визначення того ж самого слова/словосполучення, до того ж, можна голосувати чи певний варіант визначення є відповідним, таким чином рецензію робить спільнота. Commented Sep 22, 2022 at 16:00

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.