7

Чи правильно використовувати слово "підлоговий" для опису приладу, що розміщується на підлозі?

Прилад з написом на етикетці: «ТСЧ-2. Щит інформаційний підлоговий двосторонній»

• 1
    @Sasha, оригінальне зображення "правильне", це його сервіс хостінгу розвертає. Я витатрив біля години і так і не зміг його поставити у правильному вигляді. Буду дуже вдячний за допомогу! – Gluttton Jan 29 at 10:11
  • @Sasha, дуже дякую! До речі, щит зображений на фото розташований в середині ст. м. Контрактова площа, м. Київ. – Gluttton Jan 29 at 13:29
  • 2
    Правда, зобрага має помилку: підлогивий. – stegetsj Jan 29 at 14:30
9

І справді, СУМ має слово підлоговий, однак я засумнівався в його значенні. Тому вирішив пошукати ще в різних словниках (а саме в російсько-українських словниках я почав шукати переклад слова напольный), і ось які варіанти там пропонують:

Наземний

• Російсько-український словник з інженерних технологій 2013р. (Марія Ганіткевич, Богдан Кінаш)

• Російсько-український словник технічної термінології 1928р. (І. Шелудько, Т. Садовський)

• Російсько-український народний сучасний словник 2009 — джерело не можна вважати найдійним

Підлоговий

• Словник Глосб: бачимо приклад підлоговий годинник.
  • Російсько-український народний сучасний словник 2009

Слово підлоговий є в різних словниках, а тому його можна вживати.

Долівковий — очевидно утворене від долівка

• Російсько-український народний сучасний словник 2009
7

В СУМ-11 та ВТССУМ присутнє слово "підлоговий"

ПІДЛО́ГОВИЙ, а, е. Прикм. до підлога. Для безшумних підлогових покриттів у лікарнях, установах і житлових приміщеннях застосовують «рубопластик» (Наука і життя, 8, 1958, 54).

Отже, так використання слова "підлоговий" для опису приладу, що розміщується на підлозі є правильним.

Наприклад, підлогові ваги

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.