6

Чи потрібно додавати іменник-кваліфікатор "мова"? Чи це якось врегульовано у словниках чи інших нормативних мовознавчих документах.

Помітила на одному веб-сайті міжнародної дипломатичної установи із кількома локалізаціями, що європейські мови сайту названі одним словом (English, Deutsch, Italiano тощо), але при виборі української ця опція подана як "Українська мова".

Вікіпедія є ненадійним та надостатньо офіційним джерелом, бо в ній для різних мов формат визначень назви мови відрізняється:

Але окрім неї не маю гадки, куди й дивитися.

• 2
    Цьікаве питанье — чи десь врегульоване назва нашоьі мови. А особисто — можна сміливо вживати при виборі Украьинська, оскільки сенс зрозумілиь. Сье стосуье і до инших, наприклад слово English ье прьамим відповідним прикметником до нашого, сьебто English cuisine ~ Украьинська кухньа. – stegetsj Jan 24 '19 at 21:10
3

Мені здається, що приставка мова не є обов'язковою.

Це (неявно) підтверджується наступним:

1. Google видає більше підказок без мова: говоріть українською, скільки людей говорить українською тощо.
  2. Google, Microsoft та інші ресурси в налаштуваннях мови вживають саме варіант Українська (Україна).

Також в деяких випадках зустрічав написання з вибором між English, Espanol, На русском, Українською.

Тому вважаю вірним варіант українська, а слово мова - контекстним.

• 2
    Здебільшого згоден, але я б сказав, підказки в гуглі — то такий собі показник… Хтозна, за яким алгоритмом вони генерують їх. Може, наприклад, показують довший варіант лише тоді, коли він на порядки переважає коротший. Я б радше порахував саме результати — або в тому ж гуглі, або в ГРАК (говорити — 664 проти 406 – Sasha Dec 5 '20 at 9:31
  • …говорити/розмовляти/балакати — 1427 проти 794). – Sasha Dec 5 '20 at 9:33

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.