3

Цікавить чи можна "сидіти в Інтернеті"? Досить часто можна почути даний вислів, але чи є він правильний? Ось є приклад із статті "Як безпечно сидіти в Інтернеті":

Зараз я дам вам кілька порад, як можна безпечно сидіти в інтернеті.

Однак, стаття із Інтернету не може бути надійним джерелом. Якщо подивитися значення слова "сидіти" в СУМі, то можна побачити, що там немає потрібного визначення.

Хоча там є таке визначення:

Перебувати де-небудь; проводити час десь, у когось

Однак, якщо подивитися приклади, то можна побачити, що всі вони про якісь конкретні, реальні місця - дім, окопи, у розвідників тощо (там нема таких приклад, накшталт "сидіти в грі", "сидіти в телефоні" тощо). Тому я не впевнений чи можна сказати "сидіти в Інтернеті". Можливо краще казати "користуватися Інтернетом"?

Чи все ж таки можна написати "сидіти в Інтернеті", наприклад, у творі ЗНО і не переживати, що це буде помилка.

• Інтернет - це глобальна мережа і фізично ти не можеш "сидіти" в ній. Я б сказав "як безпечно використувавати інтернет" або "як безпечно користуватися інтернетом" – Andrew Tobilko Dec 12 '18 at 22:17
  • Є ж сидіти на дієті, на наркотиках, тощо. Не обов'язково саме фізично сідати на щось. – Sergey Podobry Dec 13 '18 at 7:17

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Browse other questions tagged or ask your own question.