1

Існує цікаве слово "фанфік".

Фанфік (англ. Fan fiction, англ. fanfiction або наступні скорочення англ. fan fic, fanfic, fic) — жаргонізм, що описує аматорський твір за мотивами популярних оригінальних літературних творів, творів кіномистецтва (кінофільмів, телесеріалів, аніме та ін.), коміксів (в тому числі — манги), а також відеоігор, тощо.

Нещодавно зустріла слово "фік". Я так розумію, що це похідне від "фанфік". Чи навпаки) Але в мережі жодної інформації про "фік" не знайшла. Воно взагалі існує?)

2 Answers 2

1

Ну, за фактом, слово фік уживається в мережі:

я десь читав фік, де Волдеморт повернувся привидом, бо встиг покаятись, але його знищили й як привида, бо забули(перестали про нього говорити, намагались не згадувати, ігнорували...) //З допису на форумі сайту hpclub.com.ua.


Попередження: фік писався ще в ті давні часи, коли всі думали, що Кіномото Сакура – мама Шао і Вати-куна, тому прошу на це зважати. //З примітки до фанфіка «Плата – фанфік» від автора Magnolia на сайті uanime.org.ua.


Перш ніж викласти фік, напишіть шапку, що має складатися з наступних пунктів: … //З презентації «Фанфіки на уроках української літератури: форми та методи роботи»

Життя цього слова підкріплюється існуванням аналогічних слів у англійській (fic) і російській (фик).

Але скільки часу пройде, перш ніж воно з'явиться в словниках (якщо не як розмовне, то хоча б у якихось словниках арґо/жаргону/сленґу) — невідомо.

1

У статті Фанфіки на уроках словесності є інформація, що фіки - це автори фанфіків:

А ось і словник юних фікрайтерів, або фіків (авторів фанфіків).

В статті Філологічний експрес: Про фанфіків фіками називають у ролі синоніма фанфіки:

Одні автори пишуть, дочекавшись натхнення, придумуючи з голови в довільному порядку, потім вичитуючи, переставляючи місцями і створюючи цілісний твір. Інші пишуть «конспект» фіка, поступово наповнюючи його деталями.

Очевидно, це слово вживається в 2-х значеннях: 1-синонім до фанфік та 2- на позначення авторів фанфіків.

1
  • Щось мені здається, що про фік у значенні «автор фанфіків» — то помилка в джерелі. Такого не бачив ані в англійській (де fic уже занесено в словники), ані в російській. Хоча теоретично все може бути.
    – Sasha
    Sep 6, 2018 at 17:32

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.