5

В мережі (на порталі http://stalivyrazy.org.ua) знайшла:

НАСЛЫШАН Много о ком, о чём наслышан (разг. устар.). Багато чув про (за) кого, про (за) що.

Тобто в українській мові немає відповідника слову "наслышан"? Можна сказали лише "чув про..."?

• Видалил мого запитального відпису під јакимось тутеншньим дописом про начуваниј, запитају знов, але тут. – stegetsj Sep 20 '18 at 18:12
7

Відповідником до російського слова наслышан (о ком/чем) є українське слово начутися (про кого/що) або синонімічне слово наслухатися (про кого/що).

Так, у СУМ-11 бачимо слово начутися:

1. Те саме, що наслу́хатися

Вона-бо змалу начулася [про те], що вона красива (Кв.-Осн., II, 1956, 435).

1. Багато довідатися про кого-, що-небудь.

Від Берника та від Гапія багато я начувся про Радянський Союз такого, що в душу запало (Мур., Бук. повість, 1959, 111);

Багато начулася Маргіт про тих [радянських] лікарів та про їхнє рідкісне вміння рятувати людей (Гончар, Новели, 1954, 48).

• 2
    @ Я помістив цитату, яка наведена в СУМі, бо ресурс books.google.com.ua не показує сторінок.... Тож хоч і багато прикладів звідти можна знайти (використовуючи звичайний ґуґлівський пошуковик), але просто авторства і назви книги, мабуть, мало було б. – Юрій Гладьо Sep 3 '18 at 14:08
  • Чому ж, мені здається, назви й імені автора цілком достатньо (особливо, якщо Ви додаєте інтернет-посилання). Он СУМ-20 взагалі лише ім'я автора вказує. Але, звісно, та цитата, що Ви додали, теж цілком прийнятна. (Тільки от що у відповіді не згадується наслухатися — але то, звісно, як Вам зручніше.) – Sasha Sep 3 '18 at 15:32

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.