1

Хіпі, гіпі або ж хіппі - міжнародний молодіжний рух, виник у 1965 році у Сан-Франциско в контексті лібералізації і демократизації традиційного суспільства, один з найяскравіших проявів контркультури, мав пацифістське забарвлення, справив істотний вплив на мистецтво, особливо на рок-музику, з ним пов'язані такі поняття, як сексуальна революція, психоделічна революція (джерело - Вікіпедія). Поширений цей рух і в Україні, тому можна зустріти статті типу: "Згадати все. Життя в стилі хіпі", "50 років у стилі хіпі" тощо.

Англійською це слово пишеться "hippie" та походиться від "hip", що в американському сленгу означає "той, що знає" або "той, що розбирається у чомусь".

За відповідником звернувся до Словотвору, однак там не знайшов відповіді (хоч знайшов відповідники до таких субкультур як "хіпстери" ("глямурники"), "скінхеди" ("голомозі), "емо" ("чутливці") тощо). В СУМі також немає цього слова.

Тому виникло питання: "Чи можна знайти чи утворити слово, яке б стало хорошим відповідником?", а також чи взагалі варто перекладати назви субкультур, так як це було зроблено із хіпстерами, скінхедами та емо.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Browse other questions tagged or ask your own question.