Спрощений погляд
З мого погляду, як росифікованого українця…
Обробка — (1) дія; (2) результат дії.
Оброблення — дія.
Обробляння — дія з конотацією неодноразовості/повторюваності.
Відповідно:
- «Алгоритм потребує певного часу / певний час на передобробку» — прийнятно¹.
- «Алгоритм потребує певного часу / певний час на передоброблення» — правильно.
- «Алгоритм потребує певного часу / певний час на передобробляння» — лише у випадку, коли алгоритм (протягом одного запуску) виконує передоброблення неодноразово (наприклад, містить цикл, на кожній ітерації якого відбувається передоброблення).
«Словник української мови» в 11 томах більш-менш підтверджує мою позицію, хоча про конотацію повторюваності/неодноразовості слова «передобробляння» не каже².
¹ Хоча, напевно, певна кількість людей будуть незадоволені таким ужитком.
² Точніше, він каже, що «оброблення» — дія за значенням «обробити» (доконане дієслово), а обробляння — дія за значенням «обробляти» (недоконане дієслово), але, як на мене, це ні про що (тим більше, що «обробка» — знов за «обробляти» (недоконане дієслово)).
P. S.: Зверніть увагу: на sum.in.ua
в означеннях цих слів є одруки, через які може скластися враження, начебто «обробка» відсилає до інших значень слова «обробляти/обробити» (дія до 2-го, а результат — до 1-го/3-го), ніж «оброблення» і «обробляння» (1-ше) — але це просто помилка сканування.
Заглиблений погляд
Частина мовознавців кажуть, що слова можуть позначати не «дію/подію» і «результат/наслідок», а є аж три категорії: «дія», «подія» і «результат/наслідок».
А деякі мовознавці кажуть про ще більшу кількість категорій (частково втрачених).
Я особисто не розумію цього, але наведу посилання, за якими хтось, можливо, зможе розібратися.
Де згадуються три категорії: «дія», «подія» і «результат/наслідок»
Де згадується більше трьох категорій
Олекса Синявський, «Норми української літературної мови», а саме — розділ 7 «Словозміна. Дієслово», § 83 «Видові форми дієслів. Вступні зауваги»:
Усіх форм тривання (видів) в українськім дієслові досить багато, але вони не сталі: в одних дієсловах їх більше, в інших менше. Основними, давно вже відміченими розрядами тривання дієслів, а саме недоконаними й доконаними, далеко не вичерпуються форми тривання нашого дієслова взагалі, як не вичерпуються вони й ще одним поділом на форми протяжні та наворотні. Є поодинокі дієслова, що в них можна вирізнити до 10 відтінків тривання…
Різні фрагменти цієї роботи, стосовні цієї теми, цитуються тут: Суфікс дієслів ‑ува‑ чи що таке протяжні, наворотні?
передобробля́ння//передобро́блення, передобробі́ток, попере́днє [перви́нне, підгото́вче] обробля́ння//обро́блення, попере́дній [перви́нний, підгото́вчий] обробі́ток
– Nash Bridges Aug 5 '18 at 15:01