3

У вірші Ліни Костенко "Підмосковський етюд" натрапила на такі рядки із незрозумілим для мене словом:

То там, то там над соснами димочок,

і в крижаних бурульках бахроми

стоїть такий чудесний теремочок -

друбок бурштину в кружеві зими!

Заглянула у СУМ-11, однак такого там не знайшла. То що ж означає це слово?

• 1
    Про всьак підказка: јак вже знајемо, ненаголошене о при а може ставати јак а. Але переважно воно стаје у, в декотрих випадках дльа літературнојі це стаје усталеним, јак от слово па́рубок, Дльа порівньаньа діјалект, де таке стало поширеніше: Ни плач, панцюнийко, я го навчу гувури́ти. Тут випадок складненькиј дешчо, бо треба знати шче про ікавину, бо тут і на місці о, хоча можна здогадати сьа через дьіјеслово дробити. – stegetsj Aug 1 '18 at 20:54
4

В Словнику української мови за ред. Б. Грінченка знаходимо:

Друбо́к, бка́, м. = Дрібок. Мені небагацько треба: соли друбок, хліба шматок та горілки чарка. Ном. № 12175. Ум. Друбочок. Нема соли друбочка. Чуб. V. 496.

Далі за посиланням :

ДРІБО́К, бка́, ч. Те саме, що дрі́бка

Далі:

ДРІ́БКА, и, ж. 1. Невелика частина, мала кількість чого-небудь, Їм страшно навіть подумати про такі гроші, хоч самі по дрібці ще більше тратять (Фр., VII, 1951, 360).

1. Те саме, що гру́дочка. Виступили повагом три діди, Три чисті білі хліби несучи з дрібками солі, звичаєм прадавнім, І подали з уклоном трьом грузинам (Рильський, І, 1956, 422); Коли хурщики виймали їсти свіжу булку з ковбасою — Майдан мав для того чорний хліб і дрібку цукру (Кач., II, 1958, 8).

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.