3

Копірайтер - фахівець з написання текстів рекламного змісту. Цікавить, чи є в українській мові відповідник до цього слова.

На сайті Словотвір бачимо найпопулярніший відповідник "гаслотворець", однак погоджуся із наступним коментарем до цього варіанту:

Гарний відповідник, але є одне "але" - "Гасло - Висловлена у стислій формі ідея, політична вимога, завдання; заклик.", а копірайтери пишут не тільки рекламні гасла, але й "...презентационные тексты. Таковыми можно считать все тексты, которые прямым или косвенным образом рекламируют или популяризируют товар, компанию, услугу, человека или идею." Даруйте,що російською. Сьогодні популярні послуги копірайтерів, що пишуть саме "довгі" тексти.

Маючи досвід роботи у цій сфері, можу зауважити, що копірайтери не завжди займаються лише короткими рекламними текстами, іноді вони пишуть і довгі статті (у яких все ж є реклама якогось товару, сервісу тощо). Трішки кращий варіант "писар", однак також можу погодитися із коментарями на тому ж Словотворі, що це слово не зовсім точно передає суть роботи "копірайтера". І хоч мені дуже сподобався варіант "текстовик", однак такого слова немає в СУМі. Отож: чи є в нашій мові якийсь відповідник, яким би можна було описати людину, яка пише рекламні тексти, але необов'язково короткі гасла? Чи можливо таке слово утворити об'єднавши два слова з української мови?

Також, якщо розглядаємо слово "копірайтер", то хотілося б знайти ще й відповідник до слова "копірайтинг" - професійна діяльність, написання рекламних і презентаційних текстів (реклама (пряма або прихована) товару, компанії, послуги тощо).

1 Answer 1

2

В українській мові цілком нормативним є вживання слова "копірайтер", оскільки внесене в СУМ-20

КОПІРАЙТЕР а, ч. Автор рекламних текстів, слоганів і т. ін. – Нам потрібен копірайтер. Ти людина широкої ерудиції і прекрасно підходиш для цього (С. Пиркало); Орієнтуючись на конкретного споживача, реклама набуває оригінальності й динамічності, за допомогою яких копірайтер змушує читача до розшифрування прихованого повідомлення та привертає його увагу до товару (з наук. літ.).

З цього ж словника

КОПІРАЙТИНГ у, ч. Написання рекламних текстів, слоганів і т. ін. на будь-яку тематику. Історія копірайтингу віддзеркалює процес розвитку рекламних текстів (з наук.-попул. літ.); Копірайтинг – це мистецтво цікавого, яскравого та ефективного рекламування товарів та послуг (з навч. літ.).

На мою думку, краще використовувати саме копірайтер та копірайтинг не замінюючи іншими словами.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.