1

У статті На український ринок виходить найбільший у світі рітейлер товарів для дому натрапила на цікаве слово рітейлер (за інформацією на сайті Onlinecorrector ритейлер). Які є українські відповідники до цього слова, бо в словнику синонімів не знайшла? І як правильно писати з И чи І?(на просторах інтернету значна частина статей з І, а з И ( російськомовні).

2 Answers 2

1

§ 90 Чинного правопису української мови говорить, що після д, т, з, с, ц, ж (дж), ч, ш, р перед приголосними пишуть И (так зване правило дев'ятки).

в) И пишеться:

1) у загальних назвах після приголосних д, т, з, с, ц, ж (дж), ч, ш, р перед наступним приголосним: дизель, динамо, диплом, директор, методика; інститут, математика, стимул, текстиль, тип; зиґзаґ, позиція, фізичний; марксизм, силует, система; цистерна, цифра; жирандоль, режим, джигіт, джинси; речитатив, чичероне; ширма, шифр; бригада, риф, фабрика;


Retail перекладається як "уроздріб", "роздрібний". У контексті маркетингу українським відповідником є "роздрібна торгівля".

0

За аналогією до гуртовик можна утворити роздрібник. Таке слово вже можна зустріти в саме цьому значенні. Наприклад,

На ринку представлені також кілька структур, які обрали нестандартний спосіб забезпечення мереж паливом. Це, приміром, донецький роздрібник «Параллель», який працює на ринку з 1995 року.

Також це слово запропонували на Словотворі.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.