2

Як правильно називати дію, при якій відбувається втрата ваги?

 1. На цьому сайті бачу формулювання:

  ЗСЖ, правильне харчування і фітнес. Допомагаємо худіти!

 2. Тут використовують таке слово:

  Цілі можуть бути різноманітні: підтягнути м'язи по всьому тілу або в окремих зонах, схудіти, придбати гнучкість і легкість в суглобах...

 3. У СУМі-11 все ж зафіксовано такі варіанти:

  ПОХУДІТИ, ію, ієш, ПОХУДНУТИ, ну, неш: мин. ч. похуднув, пула, ло і похуд, ла, ло; і ПОХУДАТИ, аю, аєш, док. Стати худим, худішим.

 4. Виходячи з СУМу-11, вживають у недоконаному вигляді слово "худати":

  Секрет: як їсти багато і схуднути?

  Можна багато їсти і худати.

 5. А тут використовують вже таку форму:

  Як їсти все й худнути: поради дієтолога Оксани Герасимчук

Отже цікавить, яку форму правильно вживати, аби не було ототожнення з російським слово "худєть"? Можливо, нормативно усі форми використовувати або ж є такі, які слід уникати чи взагалі не правильно вживати?

2
 • У своєму четвертому пункті ви пишите, що робите висновок з СУМу-11, що можна вживати слово "худати", наводячи посилання на сумнівне джерело, в той час як СУМ не містить слова "худати". Поясніть, що ви маєте на увазі.
  – muffin
  Jul 29 '18 at 21:25
 • Так, наводжу. Але ж подаю усі варіанти, які фігурують в просторах Інтернету. Щодо сумнівності джерел, то посилалася на ті, які першими вискочили у Google. Таких надзвичайно багато, про що свідчить широке використання варіантів слова на позначення зниження ваги. Тому і питаю, що з цього дозволено. Зауважу, що СУМ-11 вже теж дещо "застарілий", тому, можливо, вже у новому СУМ-20 будуть корективи щодо цього слова. Проте поки що він лише до літери "М".
  – Oksanka S.
  Jul 30 '18 at 7:00

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Browse other questions tagged or ask your own question.