3

На різних жіночих сайтах-порадниках, наприклад, на Поради подруги знаходжу поради як боротися з післяродовою депресією. Однак, на одному медичному порталі,зокрема, Медичний портал UFMM знаходжу в 1 статті 2 терміни післяродова і післяпологова депресія. У СУМі знаходжу 2 слова з однаковим значенням: пологи:

ПОЛОГИ 1, ів, мн. Фізіологічний процес виходу плода з тіла матері; роди.

і роди:

РОДИ, ів, мн., рідко. Те саме, що пологи.

Отже, чи в офіційних медичних документах буде нормативно вживати ці 2 терміни? Чи післяродова депресія можна вживати лише в розмовному мовленні?

2 Answers 2

6

Не можу сказати, що я повністю погоджуюсь з аргументацією у відповіді @MariiaMatskevych — адже іноді слово, цілком вживане у наш час, може базуватися на застарілому корені/основі/тощо. Але згоден із висновком, хоч аргументуватиму його по-іншому — післяпологовий частіше зустрічається в словниках і у практичному вжитку, ніж післяродовий:

Отож післяполо́говий (у деяких словниках чомусь післяполого́вий) здається вживанішим і відомішим, ніж післяродовий.

Окрім (можливо, застарілих) варіантів пополо́говий і післяро́ди́вний, що були випадково знайдені і зазначені вище, є ще варіант постната́льний (згадується у «Словниках України on-line» від УМІФ, «Словнику іншомовних слів» Мельничука і «Великому тлумачному словнику української мови» Бусела).

4

Дивіться відповідь на питання Чи можна вживати слово “роди” у значенні “пологи”? цього ж сайту.

Оскільки в визначенні слова "роди" є позначка рідко, краще його не вживати в офіційних документах.

Отже, в офіційних медичних документах правильно вживати післяпологова депресія. Післяродова депресія вживається лише в розмовному мовленні.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.