В українській мові є цікаве слово кромка, яке часто старші люди вживають при вказуванні на частину(окраєць) хліба. Очевидно, що це слово є запозиченим, однак у Етимологічному словнику цього слова не знайшла. Тоді яке ж походження слова кромка?
-
Продублюю вам про всяк випадок: Пишу не про конкретно це ваше запитання, а загалом. Будь ласка, приймайте (✓) відповіді на запитання трохи повільніше (часто бачив, як ви приймаєте першу ж відповідь десь протягом години після її появи). Маю припущення, що коли користувачі бачать «вже розв'язане» питання, вони частково втрачають ентузіазм до написання власної відповіді, а було б добре мати по декілька відповідей (декілька кутів зору) на кожне запитання (це заохочується політикою цього сайту, і наша спільнота таку політику підтримує).– P. Vowk ♦Jul 22, 2018 at 10:47
-
Тобто приймайте, будь ласка, відповідь лише тоді, коли вважаєте, що вона справді неперевершена, а в решті випадків давайте пару діб на написання іншими користувачами інших відповідей– P. Vowk ♦Jul 22, 2018 at 10:48
-
Візьму всі побажання до уваги. Дякую!– Iva_ukrJul 23, 2018 at 19:36
1 Answer
Найімовірніше, що слово кромка утворене із слова "крома". Далі - звертаємось у той же ЕСУМ, т. 3, с. 102 і знаходимо:
[крома] - Ж; р. [крома] «край, бік чогось», кромка «край чогось; вузька смужка по краю тканини», п. kromka «скибка, шматок», вл. kroma «край, рант, борт; кромка; пола б. krumka «окраєць хліба»;- псл. kroma «обрізаний край чогось»;-очевидно, споріднене з лит. krimsti «гризти»; припущення про походження від нім. Krume «м'якушка».
Отже, це слово у значенні "окраєць хліба" побутує у багатьох мовах, зокрема є припущення про походження від нім. Krume «м'якушка».