2

Цікавить, чи є відповідник до слова французького походження "пікнік" ("популярна форма відпочинку, що полягає в споживанні їжі на свіжому повітрі на розстеленому килимку").

Словотвір пропонує варіант "гаївка" як найточніший відповідник, однак в СУМі бачимо значення: " Українська народна обрядова пісня; веснянка", а також з коментарів на самому Словотворі можна зустріти, що це ще й "весняні танки і пісні".

Як на мене, набагато кращим був би відповідник "маївка" ("Відпочинок весною на лоні природи"). Однак, зазвичай це слово асоціюється у людей із Першим травням (У дореволюційній Росії — нелегальні збори робітників у день 1 Травня). Проте на Словотворі цей варіант не дуже популярний.

Отож чи справді можна замінити слово "пікнік" словом "гаївка"? І чи є ще якісь можливі варіанти?

• 1
    Це запитання виглядає так, ніби воно запрошує субʼєктивні думки. З точки зору обʼєктивних, вимірюваних факторів ви усе розглянули самостійно, і тут додати нема чого. А от «можна чи не можна замінити» — це і є субʼєктивні міркування, які оффтопік. – bytebuster Jul 2 '18 at 9:37
  • Це питання відноситься до пошуку українського відповідника, тому я і в кінці запитав чи є ще якісь можливі варіанти, а от за те чи можна, я просто знайшов такий варіант на словотворі, але згідно до інформації в СУМі, такий варіант буде не найкращим відповідником до слова "пікнік". Можливо, хтось з користувачів знає ще якесь значення слова "гаївка", яке не наведене в СУМі. – Анатолій Jul 2 '18 at 10:55
1
  1. Чи можна замінити слово "пікнік" словом "гаївка"?

Звісно можна, але не бажано. Гаївка - це сакральне, духовне дійство і не варто його співтсавляти з просто відпочинком.

1. Чи є ще якісь можливі варіанти?

З Англомовної Вікіпедії -

The concept of a picnic long retained the connotation of a meal to which everyone contributed something.

Концепція пікніка тривалий час пов'язувалась із трапезою куди кожен щось приніс.

З мого досвіду воно десь так і є. Тому можна спробувати все-з-собою.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.