4

Чи можна вживати в українській мові слова "одержувач" та "отримувач" і чи є між ними якась різниця? Перше слово, "одержувач", знаходимо у СУМі, отож можна зробити висновок, що його можна вживати. Однак, як бути із словом "отримувач" - у СУМі його немає_ однак знаходимо його як термін пов'язаний із банківською тематикою(особа, на рахунок якої зараховується сума переказу або яка отримує суму переказу у готівковій формі), а також на порталі української мови, де воно має те саме значення, що і "одержувач" (Особа, яка отримує що-небудь). Крім того, бачимо це слово у онлайн-словнику Глосб.

Отож, чи є ці слова синонімами і чи справді можна вживати слово "отримувач"?

2 Answers 2

2

Оскільки СУМ дає визначення дериватів як синонімів одержувати-отримувати, то і похідні слова можна вважати повними синонімами.

ОТРИ́МУВАТИ, ую, уєш, недок., ОТРИ́МАТИ, аю, аєш, док., перех. Те саме, що одержувати.

-6

Корінь слова Одержувати = ДЕРЖ (Держати). Держать-Російське слово Корінь слова Отримувати = Трим (Тримати). Тримати -Українське слово Чому слово Одержувати вважають Українським словом незрозуміло!?

3
 • 2
  Добрий день, пані Вікторіє, на цьому форумі заохочуються відповіді зі вказанням джерел, відповіді, засновані на власній думці, на цьому форумі вважаються за коментарі, а тому мінусуються або видаляються. Будьте ласкаві, подивіться в етимолоґчному словнику походження кореня "держ", і якщо воно справді походить з російської, а не з якоїсь давнішої мови Русі, то додайте цитату зі словника, яка б це підтверджувала. Ось посилання на словник: litopys.org.ua/djvu/etymolog_slovnyk.htm
  – P. Vowk
  Commented Sep 20, 2018 at 8:31
 • 3
  А як щодо слова держава?
  – Yola
  Commented Sep 20, 2018 at 8:45
 • @Yola тримава /ж Commented Sep 20, 2018 at 18:36

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.