2

Я завжди думав, що потрібно вживати слово "чхати", однак невдовдзі дізнався, що є синоніми до даного дієслова - "пчихати" та "чихати". От цікавить чи можна їх вживати, наприклад у творах ЗНО, адже вони є у СУМі, однак мають позначку "рідко" та "розмовне", а також, на мою думку. Крім того, в Гугл перекладачі при перекладі російського слова "чихать" дається тільки два варіанта "чхати" та "начхати".

Отож, яке з цих трьох слів краще вживати чи можна вживати кожне з них не боючись зробити помилку?

1 Answer 1

2

Коло слова пчихати бачимо позначку розм.. У писемній мові вживання слів розмовної лексики до певної міри обмежене — вони будуть недоречними у науковому творі , в ділових паперах тощо. Тому це слово вживати, наприклад, у творах ЗНО, не можна.

При слові чихати бачимо позначку рідко, що вказує на те, що його потрібно вживати з обережністю. Твори на ЗНО - це досить шаблонна система, де викладачі радять учням не писати неоднозначних тверджень (наприклад, глибоко не "влізати" в політичні і релігійні питання), оскільки перевірятиметься все це без вашої присутності і довести правильність своєї думки неможливо (хіба що апеляція). Тому, в творах ЗНО, на мою думку, вживати цього слова не варто.

Біля слова чхати не має ніякої позначки, тому можна сміливо його вживати.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.