3

У Вікіпедії читаємо:

чизкейк — страва європейської та американської кухні, що представляє собою сирний десерт від сирної запіканки до тістечка суфле.

сирник - корж із сиром і приправами.

То чи можна ці слова замінювати одне одним, якщо мова йде про сирний десерт? Наприклад, найпопулярнішим за західній Україні є “Львівський сирник” у різних його варіаціях, чи можна сказати “Львівський чизкейк”? Адже часто у закладах можна побачити окремо напис “сирник”, окремо - “чизкейк”.

P. S.: Так, у Вікіпедії чизкейк пишуть через і, однак розумію, що це помилка, адже згідно із правилом дев’ятки пишемо це слово через и.

2
 • Поназапозичують тих слів 😀Якщо страва справді кардинально відрізняється від сирників, які печуть в нас, то можна називати це простіше - сирний торт, сирне тістечко, сирне суфле, сирна запіканка. Слова чіз та кейк явно не вписуються в нашу мову.
  – Bohdanko
  Commented May 3, 2018 at 6:36
 • Повністю з Вами погоджуюсь 😀
  – Oksanka S.
  Commented May 3, 2018 at 7:30

1 Answer 1

4

Оскільки, слово чизкейк має досить широкий спектр значень, тому, на хвилі запозичень, ввійшло в українську мову. Очевидно, що слово запозичили, але не повністю зрозуміли до яких видів сирних виробів його вживати, що часто бачимо у меню ресторанів.

У Вікіпедії знаходимо, що сирник=чизкейк:

Сирник — (від слова сир) - це власне українська назва улюбленого світового десерту під назвою чизкейк (від англ. Cheesecake).

Однак, якщо йде мова про «Львівський сирник», то не варто замінювати слово на чизкейк. Підтвердження знаходимо у Міні-курсі «Все про чизкейк та сирники», який проводиться у Львові:

Програма курсу:

 1. Брауні чіз з малиною
 2. Чіз Нью Йорк
 3. Чіз Кейк Орео
 4. Лимонно- чорничний Чіз Кейк
 5. Львівський сирник

У статті Легендарний Львівський Сирник також знаходимо, що сирник≠чизкейк. А мегавідоме кафе «Львівські пляцки» , яке спеціалізується і на виготовленні «Львівського сирника» у меню не має чизкейків взагалі.

Отже, слово сирник часто замінюється на чизкейк. У меню нерідко знаходимо розмежування між ними, яку можна пояснити складом випічки. Печений з родзинками, сир викладений на тісто- сирник, непечений з різними фруктами(холодний) - чизкейк, хоча часто і склад не стає головним для розмежування(нечітке). Однак, цілком зрозуміло, що львівський сирник»≠чизкейк

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.