Щаслива людина той працівник, який не знає що таке "дедлайн".
Ефективна робота над проектом означає відсутність режиму авралу. Якщо в роботі постійно наступає крайній термін, говорять про "deadline" – "лінії смерті", спішний штурм поставленного завдання в останній момент. Якщо настав "дедлайн" – що це означає для працівника? Російське (запозичене з англійської) слово "дедлайн" значить "мертва лінія". Мертва лінія в проекті – це термін, дата, після якої з’являється ризик втратити роботу або грошей. Найнеприємніше наслідок досягнення "deadline" – неможливість отримати оплату за час, витрачений на завдання, тому планування робочого часу має вестися ефективно – грамотний менеджмент часу і зусиль означає меншу ймовірність наближення до фатальної межі.
Значення слова дедлайн в англійській пояснює всю суть явища – після настання такого моменту робота над документом або товаром стає безглуздою або менш вигідною. Поняття фатальної риси психологічно впливає на працівника, змушуючи його виконувати і завершувати завдання до настання часу здачі. Кінцевий результат погіршується з-за стресу перед самим кінцем строку, але деяких виконавців такий стрес навпаки стимулює і додає сил. Один і той же короткий термін вживається для позначення ситуації безвиході і сильної мотивації стресом.
Вікіпедія тлумачить, що:
Дедлайн (від англ. deadline) — англіцизм, який має таке ж значення, як і українське слово реченець: крайній термін (дата або/чи час), до якого має бути виконано певне завдання.
На Словотворі надають досить велику кількість замінників:
речене́ць, крайняк, кінцевий термін, строк, часоріз, крайня межа, невстигайко, кінцестрок, кончина, межничка, краймежа, межень, межа, термін, зрѡк, дохла ламка, крайчас, зрік, край-дата, кінтер, кінцевий термін, часомрець, часздох, краєць, одірець, речинець, ви́слід, закінчення, кінечник, остаточна дата, мертва лінія, крайня риса.
Який з термінів є найближче лінгвістично та змістовно підходящим, відповідно до наведеного значення слова? Чи можна його буде вживати як синонім при офіційному написанні?