4

Власне, інші значення теж цікаві для перекладу, а їх у слова spoiler багато. Мені здається найцікавішим значення повідомлення, яке руйнує інтригу твору.

Значення слова за Оксфордом:

A description of an important plot development in a television show, film, or book which if previously known may reduce surprise or suspense for a first-time viewer or reader.

Oxford

Словник Мультитран дає таке значення, не маючи вираження одним чи двома словами (переклад мій):

текст, що видає забагато з сюжету твору для тих, хто його не читав і не бачив.

Ненормативні переклади (рос.):

вредилка, портилка

Мультитран

Чи можемо ми знайти український відповідник до spoiler?

8
 • 2
  Перепрошую, а як перекладається те, що переклав словник Мультитран?
  – bytebuster
  Apr 11, 2018 at 12:55
 • 3
  @ХристинаВороніна, ні, не це. Словник Мультитран, наскільки я розумію, перекладає з англійської на російську. Не всі з нас знають російську, тому такий переклад несе мало змісту. Уявіть, що хтось запитує про переклад з англійської і в якості пояснення наводить переклад з англійської на монгольську.
  – bytebuster
  Apr 11, 2018 at 14:23
 • 1
  spoil - псувати, spoiler - те, що псує, відповідно чому б не "псувака", хоча звучить досить дивно:) Apr 11, 2018 at 14:33
 • 2
  @ХристинаВороніна так, у нас на сайті дозволені англійська (як мова самого сайту) і українська (як мова, якою цікавляться). Решту мов можуть не розуміти, тому перекладаємо.
  – P. Vowk
  Apr 11, 2018 at 16:05
 • 2
  Щодо сайту slovotvir зазначу, що варіанти, які там пропонують, часто зовсім ненейтральні/непоширені. Тобто варіанти там трапляються дуже цікаві — але в загальному випадку до них треба підходити розмірковано.
  – Sasha
  Apr 11, 2018 at 16:25

1 Answer 1

3

На сайті Словотвір дається дуже хороший варіант "розцікавник", адже спойлер - це "інформація про книгу, фільм, музичний альбом тощо, яка розкриває сюжет ще до особистого ознайомлення з предметом уваги і тому може зіпсувати враження від твору", отож, як мені здається це слово буде хорошим українським відповідником.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.