2

Підкажіть, чи можна в діловій документації, а саме під час протоколюванні наради вживати слово "наразі".

Доповідачі часто використовують його у своїх виступах. Але коли я почала шукати, то натрапила на таку інформацію у СЛОВОПЕДІЇ

На разі (вислів польський, до речі, його треба окремо писати) у перекладі українською означає “поки що”, а не “зараз”, як вважають деякі автори газетних публікацій, теле- і радіопередач.

І тепер не знаю, як має бути правильно.

2

У СУМ-11

НАРА́ЗІ, присл., діал. Поки що, зараз. Всміхнувся [Леон] силуваним сміхом, не знаючи наразі, на яку відповідь здобутися (Іван Франко, V, 1951, 330); — Наразі пані мусить ще якийсь час відпочивати, — мовив він, запинаючись (Ярослав Галан, Гори.., 1956, 19); — Наразі піду до міста (Семен Журахович, Бук. повість, 1959, 70).

Експрес-урок від Олександра Авраменко

Варто пам'ятати слово "наразі" пишеться разом. Оскільки слово "наразі" діалектне використовувати його при протоколюванні наради не можна, краще написати слово "зараз" або "поки що".

Із сайту "Ділова мова"

У сучасній літературній мові діалектна лексика зустрічається дуже рідко. І зовсім не використовується в діловому мовленні, науковому та публіцистичному стилях.

9
 • Не відповідає на запитання «чи можна в діловій документації» (але мінус не ставив, бо інформація корисна).
  – Sasha
  Mar 23 '18 at 18:27
 • Але ж СУМ-11 стверджує, що воно діалектне. Чи можна діалектні слова вживати в діловій документації? Чи якісь новіші джерела стверджують, що воно вже вийшло за межі діалектної лексики?
  – Sasha
  Mar 25 '18 at 17:41
 • 1
  Однак є підстави вважати, що слово «нара́зі» могло вийти за межі суто діалектної лексики. За даними linguisto.eu вживання «наразі» у порівнянні з 1990-ми роками виросло принаймні на порядок; вживання слова «наразі» у прикладах СУМ-20 збільшилося порівняно з СУМ-11 («вкладення¹», «донор»); на сайтах *.gov.ua «наразі» вживається понад 600 разів (rada >500). У словнику ВТССУМ і «Словниках України on-line» «наразі» вже не має примітки «діал.».
  – Sasha
  Mar 26 '18 at 10:26
 • (Вибачте, що ненавмисне схиляю Вашу відповідь то в один бік, то в інший, просто початкова версія Вашої відповіді, на мою думку, не відповідала до кінця на поставлене запитання.)
  – Sasha
  Mar 26 '18 at 10:27
 • 1
  @Sasha так, я вважаю, що краще почекати поки будуть підтвердження. Та у відповіді обов'язково додам "поки що". Mar 26 '18 at 17:08

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.