0

Поясніть, будь ласка, значення слова "розбруньковуватися".

1
 • 2
  Вітаємо на Ukrainian Language.SE. Будь ласка, наступного разу додайте до свого запитання, що ви шукали і яких висновків ви вже дійшли. Почитайте про наші критерії, за якими ми оцінюємо хороші питання. Ви завжди можете виправити своє питання або відповідь за допомогою посилання edit.
  – P. Vowk
  Mar 22 '18 at 15:45
2

СУМ-11:

РОЗБРУНЬКО́ВУВАТИСЯ, ується, недок., РОЗБРУ́НЬКНУТИСЯ, неться і РОЗБРУНЬКУВА́ТИСЯ, ується, док. Виростаючи, розтулятися, розкриватися (про бруньки, квіти, листя). * Образно. Ще про віщось марила дівчина — про щось хороше, хвилююче, що дедалі дужче розбруньковувалось у теплих грудях (Олесь Донченко, II, 1956, 126);

// Покриватися листям, квітами, сережками (про дерево). Чудесний весняний день… Сонце… Ось-ось розбрунькнуться каштани… (Остап Вишня, I, 1956, 398).

2

На Офіційному сайті Української мови пишуть,що:

синонім до слова РОЗВИВАТИСЯ: розгортатися, розкручуватися, розмотуватися, розплітатися; П. перебувати в розвитку; (- фірму) розбудовуватися; (- дітей) РОСТИ, зростати; (- події) відбуватися; (- рух) набирати сил, міцніти; (- економіку) прогресувати, г. поступати, о. пишним цвітом процвітати; (- бруньки) розбруньковуватися, РОЗПУСКАТИСЯ.

3
 • 2
  Думаю, що перша половина відповіді дублює відповідь, яка була опублікована раніше, і тому варто прибрати. А от друга половина, дійсно, цікава. На жаль, ОП не вказувала контекст, тому тим, хто відповідає, доводиться вгадувати. А коли (якщо) автор виправить своє запитання, воно може інвалідувати наявні відповіді. До речі, саме з цієї причини на погані запитання не варто відповідати взагалі, а варто уточнювати, чого са́ме шукає автор.
  – bytebuster
  Mar 22 '18 at 16:20
 • 1
  Абсолютно погоджуюсь з Вами. Щодо першої частини відповіді, то зараз приберу. Ймовірно так вийшло, бо одночасно писали з автором попередньої відповіді, однак мені більше часу знадобилося, щоб її розширити.
  – Oksanka S.
  Mar 22 '18 at 16:22
 • 2
  Згоден, таке досить часто трапляється. :)
  – bytebuster
  Mar 22 '18 at 16:24

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.