3

Мала нагоду побувати на кордоні Шегині - Медика. Там почула такі слова, як "купа" та "лєй". Зрозуміла, що це певна черга, але розмежувати їх не вдалося. Ймовірно, це слова із місцевого діалекту, але що конкретно вони означають? В Інтернеті інформації не знайшла жодної, лише те, що лей - це молдавські гроші. Таким чином моя знайдена інформація не має жодного стосунку до "кордонної", адже почула ці слова на кордоні "Україна - Польща" + стосуються черги як такої.

1

Зі словом "купа" все зрозуміло, навіть в СУМі є потрібне визначення:

1. перен. Те саме, що група 1. Перед коршмою [корчмою] стояла досить велика купа селян (Іван Франко, VII, 1951, 323); — Ми уміємо і гуртом працювати. Недарма у нас кажуть: «Де людей купа, не болить біля пупа!» (Андрій Головко, II, 1957, 501); Біля них збилася жаркою купою отара (Олесь Гончар, Тронка, 1963, 5); — От тут стежечка, що я її вчора не доглядівся, а тут купа вишеньок (Марко Вовчок, VI, 1956, 230); На південь за пологими левадами та сіножатями, за купами вільхи та верболозу, проти синього неба ясно вирізувалась ламана смуга горяного берега Росі

Також від себе додам, що не раз чув як слово "купа" вживалося в значенні "велика кількість людей".

Набагато складніше було дізнатися значення слова "лєй" або ж "лей". Довелося навіть залізти в заблоковану мережу ВКонтакте, щоб дам почитати коментарі людей про ситуацію, яка тоді відбувалася на кордоні. І справді, я зутрів там такі коментарі:

Станом на 8.40 цілий лей і велика купка. Десь на 2-3 год. точно.

Лей вільний :-P

Цілий лєй і дві купи.

Наскільки я зрозумів чергу на цьому кордоні люди називають "колєйка" або скорочено "лєй" чи "лей". Також в російській статті на сайті Вести можна побачити такі слова:

Нам пощастило: постояли хвилин десять, і "колейка" (черга) почала рухатись.

Також в жаргоні "далекобійників" є визначення цього слова:

утруднений рух, але поки не пробка

Тобто, швидше за все, "купа" - це черга на пішому переході, а "лей" - на проїжджій частині. Хоча, звичайно, це лише мої здогадки і припущення.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.