2

При виконанні мною перекладу українською мовою часто виникали сумніви щодо терміна "e-mail". В текстах-оригіналах написаних українською мовою зустрічалося вживання як "е-мейл", так і залишалося англомовне написання "e-mail". То яке все ж таки доречне використання?

0

2 Answers 2

3

Щодо перекладу терміна, то однозначного перекладу не знайшла. Здебільшого трапляються наступні варіанти.

в англійсько-українському словнику з ІТ подають так:

email = електронна пошта

В Англійсько-український словник з математики та інформатики 2010р. (Є. Мейнарович, М. Кратко) міститься такий переклад:

address <…>

 • e(-)mail ~ = електро́нна адре́са.

Автори Англійсько-українсько-англійського словника наукової мови (фізика та споріднені науки). Частина І англійсько-українська 2010р. (О. Кочерга, Є. Мейнарович) вважаю, що:

box <…>

 • email ~ = бокс [скри́нька] електро́нної по́шти.

На цьому ж сайті Dict.com перекладають термін так:

e-mail n

Однина e-mail

Множина e-mails

(інформ.) еме́йл, електро́нна по́шта

З Вашого дозволу висловлю і свою думку. Я вважаю, що краще використовувати для письма українською мовою, але не сам термін, а його відповідник. Адже це те саме, що писати якийсь твір і вживати, наприклад, замість слова мама англійське "mum".

2
 • 2
  Ще можна спробувати варіант "е-пошта".
  – AnnaT
  Mar 22, 2018 at 14:49
 • 1
  Зауважу, що знак тильди («~») у словнику зазвичай заміняє слово, якого стосується словникова стаття. Тобто «електро́нна адре́са» — це переклад для «e(-)mail box» (оскільки «e(-)mail ~» було написано всередині словникової статті про «box»), а «бокс [скри́нька] електро́нної по́шти» — це переклад для «email address» (оскільки «email ~» було написано всередині словникової статті про «address»). Я додам пропущені слова, щоб вони не випадали з контексту, якщо Ви не проти.
  – Sasha
  Mar 30, 2020 at 20:16
2

Олександр Пономарів Доктор філологічних наук, академік АН Вищої школи України. Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Член Національної комісії України з питань правопису. Веде мовний блог на BBC Україна з 2009 року.

Якщо відтворювати не написання, а вимову англійського e-mail, то потрібно писати і-мейл

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.