2

Давно цікавило запитання чи правильно говорити "співробітничати", бо, як на мене, це звучить трохи кострубато. Однак якщо вдатись до семантики- то говорять "йду на роботу", а не "на працю". Але іменник краще підходить "працівник", а не "робітник". В Академічному словнику є слово співробітничати та співпрацювати. Хоча на багатьох сайтах, наприклад Online Corrector, пишуть, що правильно лише "співпрацювати".

То чи мають право на існування обидва варіанти чи краще все-таки вживати "співпрацювати"?

2
  • Поправив форматування. Зазирніть, будь ласка, всередину, щоб побачити, як робити посилання. Якщо щось не так, то завжди можна поправити, натиснувши edit. Mar 15, 2018 at 20:31
  • Питання з розділу "Coworker or cojobber?". Робота та праця дещо різні речі, звідци й різниця між співробітничати чи співпрацювати. Особисто я вважаю співпрацювати - єдиний правильний варіянт, бо воно окреслює акт, процес виконання праці cпільно, а не спільну роботу.
    – ovnia
    Mar 18, 2018 at 16:19

1 Answer 1

3

Всюди знаходила одну і ту ж інформацію, що все-таки правильні обидва варіанти. Наприклад, Офіційний сайт Української мови пише:

СПІВПРАЦЮВАТИ

Синоніми до слова СПІВПРАЦЮВАТИ : співробітничати; (з ворогом) коляборувати; п к ЮЮЧИЙ, що співпрацює, залучений до співпраці, співробітник, неґ. коляборант, о. у співпраці.

Щодо того, чи говорять "йду на працю", то так, Ви маєте рацію, не користуються таким терміном, але ж є подібний навіть у діалектах "йду до праці", що походить з польської мови "pracować" (Брала зі Словника польської мови).

В Українському тлумачному словнику подають, що:

співробітничати -аю, -аєш, недок. 1) Займатися якоюсь діяльністю, працювати разом із ким-небудь. 2) Бути співробітником якої-небудь установи. || Брати участь як автор у роботі якогось друкованого органу.

Щодо сайту Online Corrector, то там написано, що лише "не рекомендується" і що можна замінити на "кращий варіант". Про заборону вживати там не йдеться.

З Вашого дозволу і свою думку висловлю. Абсолютно погоджуюсь з Online Corrector, бо, як на мене, добряче "ріже вухо" варіант "співробітничати". Якщо ж є можливість замінити його, то все ж краще дослухатися, "співпрацювати" звучить значно краще.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.