7

На карті Харкова є дві вулиці, які знаходяться майже поруч – Бакинська і Новобакинська. Мене зацікавила розбіжність у написанні назви вулиці у Харкові. На сайтах читаю: "Продаж квартир, м. Харків, вул. Новобакинська".

Але в іншому тексті: "На цій сторінці представлені всі поштові індекси Ново-Бакинська, вулиця в місті Харків".

Правопис слова підкреслює Microsoft червоним і подає варіант "Ново бакинська" окремо.

Подивилася «Правопис», розділ «Творення прикметників від географічних назв». Дізналася дещо про написання типових прикметників. Новобакинська утворена від сполучення прикметника та іменника «Нова Бакинська». За поданим правилом, треба писати разом.

Прикметники, утворені від географічних назв, що складаються з прикметника та іменника, пишуться разом: Біла Церква — білоцерківський, Гостра Могила — гостромогильський, Вітряні Гори — вітряногірський, Західна Європа — західноєвропейський.

Про написання через дефіс лише одне правило:

Прикметники, утворені від географічних назв, написаних через дефіс, пишуться також через дефіс: Пуща-Водиця — пуща-водицький, Михайло-Коцюбинське — михайло-коцюбинський, Камʼянець-Подільський — камʼянець-подільський, Віта-Поштова — віта-поштовий, Київ-Товарний — київ-товарний, Нью-Йорк — нью-йоркський, Ла-Манш — ламаншський.

Вирішила ще почитати інформацію на сайті Українська мова На цьому сайті детальніше розповідається про творення прикметника, але є приклади, які я не зрозуміла. Гостра Могила — гостромогильський, але Давидів Брід — давидово-брідський.

Допоможіть, любі друзі, визначитись з правильним написанням вулиці.

1 Answer 1

4

В офіційному джерелі, на державному сайтах, використовується варіант "вул. Новобакинська", наприклад: "Додаток до постанови…", "Державний реєстр виборців". Ґуґл-карти також пропонують такий варіант.

Отже, правильно "Новобакинська".

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.