13

В Словнику спірних слів перекладачів Drupal ми намагаємось стандартизувати і стабілізувати переклади слів, які не до кінця ясно перекладені українською.

Слово formatter перекладаємо як форматер. Але це не переклад, а по суті транслітерація. В Drupal formatter - це здатність сутності надавати форму налаштувань, вміння відображати сутність, поле, тип матеріалу згідно форми налаштувань.

Суть терміну така: Існує контент тип, у якого є поля. У кожного поля є формат відображення на формі редагування і формат відображення на сторінці перегляду контент типу (статті). Форматер - це об'єкт, плагін, який забезпечує даний функціонал

enter image description here

2
 • Немає нічого поганого в тому, що ви перекладаєте це слово за допомогою транскрипції. Адже він по-суті є вузькоспеціалізованим технічним терміном, а отже, сфера його використання обмежена та розрахована на професійне коло людей (розробників), для яких він має означення та є зрозумілим.
  – Jack
  Feb 13, 2017 at 16:38
 • в інтерфейсі він не названий форматером, в цьому саме. Це слово використовується в інших місцях. Я мав на меті показати, як воно працює, щоб внести смисли
  – podarok
  Feb 13, 2017 at 16:49

2 Answers 2

7

Термін формате́р зустрічається в декількох словниках:

Орфографічному словнику української мови.

В російській версії Вікісловника (де у слова форматер немає синонімів).

В Тлумачному словнику з інформатики та інформаційних систем для економістів у значеннях:

 1. Програма або частина системи підготування текстів, яка виконує форматування.
 2. Програма або пристрій, призначені для розмічування магнітних дисків.

Синомімів-іменників знайти не вдалось, проте, можу запропонувати варіанти перекладу формат виводу або формат представлення.

2
 • Тоді форматер взагалі не підходить
  – podarok
  Feb 13, 2017 at 11:40
 • Тому що форматування в контексті магнітних дисків це зовсім не formatter, про який мається наувазі в запитанні Formatter виконує роль відображення, дизайну виводу інформації
  – podarok
  Mar 1, 2017 at 9:23
1

Якщо брати до уваги ресурси, представлені у відповіддях вище, то у кожному випадку вживання слова форматер має свій контекст.

У випадку з Drupal краще буде залишити слово форматер (по суті транслітерацію), адже воно вживається природньо у контексті Drupal і відповідає своєму загальному значенню.

2
 • 1
  -1: ця відповідь не додає ніякої нової інформації, порівняно з іншими відповідями, але натомість містить особисту думку автора. Будь ласка, перегляньте наші критерії щодо того, які дописи ми вважаємо хорошими, а які — ні. Mar 6, 2017 at 15:14
 • 2
  добре, дякую за зауваження. Надалі буду аргументовано відповідати з урахуванням критеріїв. Mar 6, 2017 at 16:20

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.