6

Pluggable — вставний, гаразд.
Transport, відповідно — транспорт.

Pluggable Transports help you bypass censorship against Tor. Pluggable Transports transform the Tor traffic flow between the client and the bridge.

Я видозмінила словосполучення до «вставний транспортер», бо значення слова «транспорт» не як збірного поняття, а як одиниці, на мою думку, відходить в минуле, тоді як -ер прямо сигналізує про те, що це одиниця, яка виконує роботу.

Тепер переді мною стоїть друга половина питання, бо хочеться спитати у власне інших перекладачів продуктів Tor та іншого вільноперекладуваного ПЗ, чи нормальна така логіка. Transifex, де перекладається Tor Project, спілкуванню між перекладачами мало сприяє, то може десь є чатоподібне «місце зустрічі»?

6
 • Мені здається, «вставний» тут не дуже пасує. В контексті физичного пристрою: так, «pluggable» — «вставний». Але англійське «pluggable» значно легше розширює значення (набуває переносних значень) за українське «вставний». В даному випадку я сказав би, що «pluggable» — це «той, що його можна підключити (підімкнути, приєднати, залучити, застосувати)». Шкода, що в українській мові не можна це сказати одним словом (не завжди існують дієприкметники), але «вставний» (особливо поряд з «транспорт(ом)») — це, по-моєму, не зовсім те.
  – Sasha
  Commented Jul 11, 2017 at 12:56
 • От e2u пропонує «знімний», «змінний» — хоча це не завжди прийнятні варіанти.
  – Sasha
  Commented Jul 11, 2017 at 12:57
 • Нмд, наскільки я в'їхала в тему, вставний тут якраз добре відповідає суті. Між користувачем і мережею Тор вставляється щось на зразок прокладки (і важливо, що вона там може бути, а не те, що її можна зняти чи замінити). І через неї транспортуються / вона транпортує дані.
  – ata_zh
  Commented Jul 11, 2017 at 13:09
 • Я знаю, що деякі перекладачі подібного ПЗ живуть на linux.org.ua. Також є поштова розсилка команди українських перекладачів Translation Project, localize.org.ua, розділ на forum.slovnyk.ua й інші.
  – Sasha
  Commented Jul 11, 2017 at 13:19
 • 2
  @Sasha, можете, бдлск, винести сайти і розсилки в окрему відповідь?
  – ata_zh
  Commented Jul 12, 2017 at 17:54

1 Answer 1

5

Мовно-технічний портал MicroSoft:

 1. Transport: транспорт без -ер; транспортування;
 2. Pluggable: модуль·ний; підʼєднуваний;

Щодо осідків перекладачів ПЗ нічого сказати не можу, але осідок перекладачів ігор й щось подібне можна знайти на Діскорді.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service and acknowledge you have read our privacy policy.

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.