"Шнур" має декілька ізольованих жил. Зі свого досвіду - шнуром переважно називають проводи, якими вмикають побутові прилади в розетку (наприклад, шнур настільної лампи, пилососу і т.і.). Пам'ятаю, що старі прилади мали шнури, які були оплетені чимось схожим на нитки й справді мали вигляд товстої мотузки. Напевно, тому й називали їх шнурами. Такий самий вигляд мали шнури, що використовувалися для розеток та ламп, які висіли під стелею. Вочевидь, шнур не може бути неізольованим.

"Дріт", судячи з означення і вживання ("колючий дріт", "дротяна загорожа"), може використовуватися без електрики взагалі. Він гнучкий, тонкий, металевий. Здається, що у побуті дротом можна назвати навіть "шнур" - одну або декілька ізольованих жил, навіть у спільній оболонці.
"Провід" призначений для передачі електричного струму. У побуті може означати досить багато варіантів: від дроту без ізоляції, до "шнура" - декількох жил у спільній оболонці. Але головна його риса: він порівняно тонкий.
Основна риса "кабелю": має додаткову захисну оболонку. Може мати досить складну структуру (наприклад, додаткове металеве оплетення, щоб захистити від перешкод тощо). Зазвичай, товстий багатожильний кабель не назвуть дротом або проводом. Сьогодні усі комп'ютерні "проводи" називають кабелями (можливо, за виключенням тонких дротів "миші" та клавіатури).