6

Окремого слова СУМ не містить.

Інтернет-магазин "Розетка" пропонує варіант сушарка для рушників.

СУМ дає такі значення для сушарка

СУША́РКА, и, жін.

1. Пристрій, прилад для сушіння чого-небудь, видалення вологи з чогось. Юлка визбирала яблука з-під дерев.. За кілька кроків від неї злегка диміла сушарка (Михайло Томчаній, Жменяки, 1964, 141); З метою поліпшення якості сульфату на другому боці цеху пущено сушильну установку. Встановлюються сушарки і на першому блоці (Робітнича газета, 23.I 1961, 3); Складану сушарку для грибів найкраще виготовити з відходів бляхи товщиною до 1 мм (Знання та праця, 9, 1971, 31); Основні машини для сушіння насінного і продовольчого зерна — сушарки шахтного типу (Хлібороб України, 1, 1969, 25).
  2. Приміщення, признач. для сушіння чого-небудь. За будиночком тяглися довгі амбари, сушарка, винний погріб (Юрій Збанацький, Таємниця.., 1971, 387); Десь тут має стояти сушарка, в яку восени звозять тютюн (Юрій Мушкетик, Чорний хліб, 1960, 168); Для повної переробки продуктів садівництва передбачено в найближчі роки розширити виноробню і збудувати сушарку (Колгоспник України, II, 1960, 7).

Ніби й нормальний варіант, та, як на мене, дещо немилозвучний.

Зустрічаються ще рушниковисушувач та, рідше, рушникоосушувач. Утім, ні висушувача, ні осушувача в СУМ немає.

Тож чи є якийсь усталений відповідник, чи кому як до вподоби?

3
  • На olx та на інших сайтах оголошень невимушено використовують слово рушникосушка. Ми в родині це теж так називаємо, але я не певен, чи це "офіційний" термін, чи просто розмовний. olx.ua/uk/list/…
    – wrench
    May 26, 2017 at 9:10
  • @wrench, я зустрічала сушка, але воно мені ще кострубатіше, аніж сушарка. На Полтавщині сушка - синонім до сушні, сухофруктів. А ще асоціюється з бубликами. Такі ж значення, в доповнення до процесу сушіння, дає й СУМ для сушка. May 26, 2017 at 9:20
  • сушка для рушників, від слова СУШИТИ Oct 2, 2021 at 0:13

2 Answers 2

5

Російсько-український народний сучасний словник:

Полотенцесушитель – сушни́к, суша́рка, суши́ло, су́шка, (разг., образн.) змії́вка.

Вдома коли нема неоднозначності кажу сушарка, коли є то рушникосушарка.

0

Сушник. З мовної практики. Цю штуку в Київській області називають "сушник".

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.