4

Окремого слова СУМ не містить.

Інтернет-магазин "Розетка" пропонує варіант сушарка для рушників.

СУМ дає такі значення для сушарка

СУША́РКА, и, жін.

1. Пристрій, прилад для сушіння чого-небудь, видалення вологи з чогось. Юлка визбирала яблука з-під дерев.. За кілька кроків від неї злегка диміла сушарка (Михайло Томчаній, Жменяки, 1964, 141); З метою поліпшення якості сульфату на другому боці цеху пущено сушильну установку. Встановлюються сушарки і на першому блоці (Робітнича газета, 23.I 1961, 3); Складану сушарку для грибів найкраще виготовити з відходів бляхи товщиною до 1 мм (Знання та праця, 9, 1971, 31); Основні машини для сушіння насінного і продовольчого зерна — сушарки шахтного типу (Хлібороб України, 1, 1969, 25).
  2. Приміщення, признач. для сушіння чого-небудь. За будиночком тяглися довгі амбари, сушарка, винний погріб (Юрій Збанацький, Таємниця.., 1971, 387); Десь тут має стояти сушарка, в яку восени звозять тютюн (Юрій Мушкетик, Чорний хліб, 1960, 168); Для повної переробки продуктів садівництва передбачено в найближчі роки розширити виноробню і збудувати сушарку (Колгоспник України, II, 1960, 7).

Ніби й нормальний варіант, та, як на мене, дещо немилозвучний.

Зустрічаються ще рушниковисушувач та, рідше, рушникоосушувач. Утім, ні висушувача, ні осушувача в СУМ немає.

Тож чи є якийсь усталений відповідник, чи кому як до вподоби?

• На olx та на інших сайтах оголошень невимушено використовують слово рушникосушка. Ми в родині це теж так називаємо, але я не певен, чи це "офіційний" термін, чи просто розмовний. olx.ua/uk/list/… – wrench May 26 '17 at 9:10
  • @wrench, я зустрічала сушка, але воно мені ще кострубатіше, аніж сушарка. На Полтавщині сушка - синонім до сушні, сухофруктів. А ще асоціюється з бубликами. Такі ж значення, в доповнення до процесу сушіння, дає й СУМ для сушка. – Oksana Gubrenko May 26 '17 at 9:20
3

Російсько-український народний сучасний словник:

Полотенцесушитель – сушни́к, суша́рка, суши́ло, су́шка, (разг., образн.) змії́вка.

Вдома коли нема неоднозначності кажу сушарка, коли є то рушникосушарка.

Your Answer

By clicking “Post Your Answer”, you agree to our terms of service, privacy policy and cookie policy

Not the answer you're looking for? Browse other questions tagged or ask your own question.